Konferencje i spotkania Przewozy pasażerskie

Specyfika pracy w SKM Trójmiasto – przedstawiciele UTK odwiedzili przedsiębiorstwo

Specyfika pracy w SKM Trójmiasto – przedstawiciele UTK odwiedzili przedsiębiorstwo fot. UTK

Wizyta przedstawicieli UTK w siedzibie SKM Trójmiasto to kolejne z serii spotkań w przedsiębiorstwach kolejowych. Omówiono m.in. doświadczenia w zarządzaniu obiektami infrastruktury usługowej.

Takie wizyty odbyły się wcześniej w LHS w Zamościu oraz w zakładach PESA w Bydgoszczy. Przedstawiciele Urzędu Transportu Kolejowego z prezesem Ignacym Górą na czele chcą w ten sposób poznać lepiej specyfikę pracy przedsiębiorstwa. To dobra okazja by pomówić o problemach w kwestii interpretacji przepisów dot. kompetencji maszynistów w zakresie szkolenia na symulatorze.

Urząd reprezentowali prezes Ignacy Góra, dyrektorzy departamentów techniki i wyrobów, monitorowania  i bezpieczeństwa oraz regulacji rynku. Gości powitał i przyjął prezes SKM Trójmiasto Maciej Lignowski. W spotkaniu wzięli udział m.in. członkowie zarządu Spółki oraz dyrektorzy ds. eksploatacji, infrastruktury, marketingu i sprzedaży. Pojawił się również naczelnik ośrodka szkolenia i egzaminowania, uczestniczył w rozmowach o przepisach dot. kompetencji maszynistów wchodzących w życie od 2019 roku, a dokładnie o ich interpretacji.

Wizytację Urzedu Transportu Kolejowego można zorganizować na wniosek przedsiębiorców. Należy uprzednio wysłać takowe zgłoszenie na adres utk@utk.gov.pl Dodatkowo Urząd przypomina o możliwości brania udziału w nieodpłatnych szkoleniach organizowanych w ramach Akademii UTK. Warto odwiedzić instytucję również w dni otwarte „Piątki z UTK – bezpieczeństwo na piątkę”. Po wypełnieniu formularza interaktywnego będzie można przyjść do Urzędu i uzyskać odpowiedzi na pytania dot.  transportu kolejowego. Więcej szczegółów na stronie UTK.