NaKolei.pl OpinieDziałania SKM Warszawa: Do 18 marca reorganizacja ruchu przez prace na podmiejskiej linii średnicowej

SKM Warszawa: Do 18 marca reorganizacja ruchu przez prace na podmiejskiej linii średnicowej

Redakcja

SKM Warszawa informuje o reorganizacji ruchu pociągów na liniach S1 i S2. Od 11 do 18 marca br. trwać będzie remont między przystankiem Warszawa Powiśle a Warszawa Śródmieście. Wprowadzone są również specjalne zasady honorowania biletów.

Prace, o których pisze SKM Warszawa spowodują wyłączenie z ruchu jednego toru na podmiejskiej linii średnicowej. Ruch pociągów będzie do najbliższej niedzieli prowadzony tylko po jednym torze linii. Jedną ze zmian jest kursowanie pociągów SKMki na linii S1 w skróconej relacji Otwock / Świder / Warszawa Falenica – Warszawa Powiśle (Warszawa Wschodnia). Na linii S2 będą kursować w skróconej relacji Sulejówek Miłosna – Warszawa Wschodnia. Na odcinku Warszawa Śródmieście – Warszawa Lotnisko Chopina została uruchomiona linia S20.

Pociągi KM ominą m.in. stację Warszawa Ochota

W przypadku Spółki Koleje Mazowieckie zmiany na linii średnicowej to m.in. przejazd pociągów przez stację Warszawa Centralna i pominięcie przystanków Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion. Zmiany te są stosowane dla pociągów KM jadących w kierunku wschodnim. Z powrotem nie będzie zmian – pociągi pojadą przez stację Warszawa Śródmieście bez pomijania żadnej stacji. Niektóre składy przewoźnika jadące od wschodu zakończą kurs na stacji Warszawa Wschodnia, a część jadących od strony zachodniej na stacji Warszawa Zachodnia.

Wprowadzone zostało specjalne wzajemne honorowanie biletów na przejazdy. Mowa mi.n. o honorowaniu biletów ZTM w pociągach KM, w pociągach ŁKA ,,Sprinter”, biletów KM w pociągach SKM, w niektórych autobusach i tramwajach, w pociągach metra na obu liniach. Bilety ŁKA są honorowane we wszystkich pociągach SKM kursujących na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia. Wszelkie informacje dot. tego na jakich konkretnie odcinkach i w których pociągach będą honorowane poszczególne bilety znajdują się m.in. na stronie SKM Warszawa i stołecznego ZTM.

Skomentuj ten artykuł

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności