Działania Przewozy towarowe Tabor

Siemens zmodernizuje lokomotywy DB Cargo. Czeka je m.in. połączenie z systemem ,,TechLOK”

Siemens zmodernizuje lokomotywy DB Cargo. Czeka je m.in. połączenie z systemem ,,TechLOK” fot. Siemens

Siemens na zlecenie DB CARGO AG zmodernizuje lokomotywy należące do przewoźnika. Prace obejmą lokomotyw Eurosprinter i Vectron.

Spółki podpisały sześcioletnia umowę na proces modernizowania floty DB CARGO – lokomotyw Eurosprinter i Vectron, a dokładniej lokomotyw z serii 152 Eurosprinter ES64F i lokomotyw serii 170, 191 typu Vectron wyprodukowanych przez Siemens.  Producent doposaży je w system konserwacji zapobiegawczej opartej na ocenie stanu urządzenia. Firma dokona modernizacji niezbędnych systemów telemetrycznych i połączy wszystkie lokomotywy z systemem “TechLOK” używanym przez DB Cargo.

 System TechLOK wykorzystywany przez DB Cargo będzie scalony z lokomotywami z serii 152 poddanymi modernizacji. Siemens dokona również modernizacji niezbędnych systemów telemetrycznych.

Celem tych działań jest optymalizacja dostępności i efektywności ekonomicznej lokomotyw. Dane zbierane przez systemy telemetryczne pozwalają na szybszą diagnozę ewentualnych wad czy zakłóceń w pojeździe. Na podstawie danych eksperci z Siemens Mobility Data Sevices w Monachium będa mogli stworzać aplikacje i modele analiz danych.

Więcej na stronie Siemens Mobility.