Kolej na świecie Tabor

Siemens Mobility dostarczy 14 pojazdów do Phoenix

Siemens Mobility dostarczy 14 pojazdów do Phoenix Fot. Siemens Mobility

Firma Siemens Mobility otrzymała zamówienie 14 pojazdów kolei podmiejskiej. To drugie zamówienie na pociągi Siemensa w tym regionie – wcześniej w 2017 r. operator Metro Valley zamówił 11 pojazdów. Nowe pociągi będą kursować w Phoenix w Arizonie, a zostaną zbudowanie w zakładzie firmy w Sacramento w Kalifornii.

– Phoenix jest obecnie piątym co do wielkości miastem w Stanach Zjednoczonych i wciąż się rozwija. W miarę jak urbanizacja przyspiesza, zrównoważone systemy transportu stają się coraz ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej – i bardzo cieszy nas decyzja Valley Metro o rozbudowie systemu transportu publicznego w mieście. Siemens Mobility będzie dostarczać lekkie pociągi kolejowe, które zapewnią większy komfort pasażerom i lepszą dostępność – powiedział Albrecht Neumann, dyrektor pionu taboru w Siemens Mobility.

– Dodatkowy lekki tabor kolejowy wspiera naszą misję łączenia społeczności, zwłaszcza w kontekście ukończenia w 2024 r. inwestycji South Central Extension/Downtown Hub – powiedział Scott Smith, dyrektor generalny Valley Metro

Niskopodłogowe pojazdy kolei podmiejskiej S700 posiadają przestronnie zaprojektowane siedzenia oraz większe okna zapewniające lepsze oświetlenie i widoki. Charakteryzują się też lepszą dostępnością dzięki szerszym przejściom, zaaranżowanymi miejscami na bagaż i na rowery. Ponadto, pojazdy będą miały lepszą wydajność i zoptymalizowaną dostępność dzięki systemom gwarantującym monitorowanie stanu, zdalną diagnostykę i utrzymanie zapobiegawcze.

 

Fot. Siemens Mobility