NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Siedem pojazdów Elf2 trafi do RegioJet

Siedem pojazdów Elf2 trafi do RegioJet

Redakcja

Pojazdy Elf2 bydgoskiej PESY trafią do czeskiego RegioJet. Będzie to siedem pojazdów. Trafią do regionu usteckiego.

Po liniach lokalnych Usteckiego Kraju w Czechach będzie jeździć siedem dwuczłonowych ezt Elf2. Zamówił je prywatny przewoźnik RegioJet Cz. Jak podaje TVPInfo, przewoźnik wygrał przetarg na przewozy na sześciu liniach w regionie usteckim. Spółka ma obsługiwać je od grudnia 2019 do grudnia 2029 r. 

Zakup pojazdów do PESY okazał się być lepszą opcją dla RegioJet niż pozyskanie użwanych pojazdów od Stadlera. Nowoczesne składy PESY są dostosowane do przewozu różnych pasażerów, w tym osób niepełnosprawnych. Elf2 jest niskopodłogowy, klimatyzowany, posiada wifi czy rozwinięty system informacji pasażerskiej.

Dostawy mają być realizowane w II połowie 2021 roku. Strona czeska oczekuje gwarancji bankowej co do terminowego dostarczenia pojazdów. Ostrożność ta wynika z niedawnych problemów PESY, które generowały opóźnienia w dostawach na Polskę.

Cztery pojazdy dotarły niedawno do woj. kujawsko-pomorskiego i kursują tam w barwach POLREGIO. Pociągi Elf2 to klimatyzowane, nowoczesne składy posiadające sieć WiFi, dużo przestrzeni, a także są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i przewozu małych dzieci. Jak podaje POLREGIO to pierwsze na świecie pojazdy elektryczne, które są przygotowane na cztery scenariusze zderzeniowe. Posiadają m.in. specjalnie zaprojektowaną kabinę, zabezpieczenia przed zderzeniami z tak zwanymi niskimi przeszkodami oraz system chroniący pieszych, a także system on-line PESA monitorujący stan pojazdu.

Skomentuj ten artykuł

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności