Działania Przewozy pasażerskie Tabor

Rozwiązania Autodesk w Impulsach II od Newagu

Rozwiązania Autodesk w Impulsach II od Newagu Impuls II zaprojektowany i wyprodukowany przez NEWAG z wykorzystaniem rozwiązań Autodesk fot. NEWAG

NEWAG korzysta w produkcji z m.in. systemu Autodesk Vault integrując go z systemem ERP do systemu PDM. Takie rozwiązania pozwalają na rozwój cyfryzacji w pracach projektowych i produkcyjnych m.in. Impulsów II.

NEWAG się rozwija, nie tylko pod kątem ilości produkowanych pojazdów, ale i ich jakości. Proces projektowania i produkcji pociągów, m.in. Impulsów II oparty jest na nowoczesnych rozwiązaniach, które pozwalają na pełną digitalizację i cyfryzację w działaniach. A to m.in. za sprawą oprogramowania AutodeskDzięki zintegrowaniu systemów Autodesk Vault i ERP w systemy PDM Spółka może lepiej zarządzać danymi na poziomie różnych działów.

Rozwiązanie jakim jest integracja systemów PDM pozwala na optymalizację prac. To m.in. zredukowanie czasu wprowadzania struktur o 40% czy automatyczne zlecanie zmian. Gwarantuje to również zwiększenie kontroli nad danymi. Mowa tu o obiegu danych z wielu działów Spółki, m.in. działu projektowego, działu produkcyjnego czy działu sprzedaży. NEWAG może tym samym sprawniej i szybciej wyprodukować dany pojazd.

Jak mówi Maciej Górowski, Kierownik Działu Badań i Rozwoju, NEWAG IP Management, Grupa NEWAG.: – Wszystkie części, z których składa się pojazd, są wymodelowane w postaci cyfrowej. Przykładem takich pojazdów jest Impuls II wyprodukowany dla włoskiego przewoźnika.  O funkcjonowaniu systemu w pracach NEWAGU możemy dowiedzieć się więcej z poniższego filmu:

 

Wspomniane wyżej Impulsy II, które pojadą do Włoch będą pierwszymi elektrycznymi zespołami trak­cyjnymi w Europie Zachodniej wyprodukowanymi przez NEWAG.

Partnerem firmy Autodesk jest spółka P.A. NOVA S.A., która dostarcza innowacyjne rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw produkcyjnych oraz biur projektowych w całej Europie. Strony współpracują ze sobą od 25 lat. Więcej szczegółów o Autodesk i jej działalności oraz produktach na: www.autodesk.pl