Tabor
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-pesa

Relacja z zwiedzania bazy taborowej Kolei Śląskich [ZDJĘCIA]

Relacja z zwiedzania bazy taborowej Kolei Śląskich [ZDJĘCIA] Fot. Koleje Śląskie

Koleje Śląskie zorganizowały wycieczkę po bazie taborowej, podczas której pracownicy przedstawiali zwiedzającym zaplecze hali oraz opowiadali o swojej pracy jak i o technicznych aspektach przygotowania pojazdów do ruchu.

 

Zainteresowanie propozycją Kolei Śląskich okazało się tak duże, że przewoźnik zorganizował aż trzy tury wycieczek. Podczas zwiedzania pracownicy opowiadali m.in. o technicznych aspektach przygotowywania pojazdów do ruchu, prezentowali zaplecze hali oraz zdradzali tajniki pracy kolejarzy. Spotkanie stanowiło nie lada gratkę dla miłośników kolei, zajrzeć można bowiem było także do kabiny maszynisty, a nawet… podwozia pociągu.

Wśród niespodzianek przygotowanych dla uczestników wycieczki znalazła się też możliwość obejrzenia wozu technicznego, który trafił do nas na czas akcji dzięki współpracy z sosnowieckim zakładem PKP Polskich Linii Kolejowych.

Fot. Koleje Śląskie

Możliwość zajrzenia do „serca” Spółki okazała się na tyle atrakcyjna, że przewoźnik rozszerzył pierwotny zakres zwiedzania o dwie dodatkowe tury. Kolejową podróż rozpoczęto już na dworcu, skąd młodych pasjonatów zabierał na halę jeden z nowoczesny pociągów typu Elf.

Niezmiernie cieszymy się, że nasza propozycja spotkała się z tak dużym zainteresowaniem i mamy nadzieję, że niedługo znów będziemy mieli okazję gościć Was na naszej bazie! Nie jest to też koniec naszych niespodzianek organizowanych w ramach ferii – zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej i mediów społecznościowych, gdzie będziemy zamieszczać informacje o kolejnych atrakcjach.