Kolej na świecie Przewozy pasażerskie

RegioJet w miesiąc sprzedało ponad 50 000 biletów na pociągi do Chorwacji

RegioJet w miesiąc sprzedało ponad 50 000 biletów na pociągi do Chorwacji Fot. RegioJet

30 lipca mija miesiąc od momentu uruchomienia nowego połączenia Praga – Rijeka. Przewoźnik do tego momentu na tej trasie przewiózł ponad 20 000 pasażerów.

Pełen sukces nowo-uruchomionego połączenia RegioJet. Pociągi przewoźnika od blisko miesiąca kursują na trasie Praga – Rijeka przez Brno i Bratysławę, cieszą się one dużym zainteresowaniem, bo do tej pory podróżowało nimi blisko 20 000 osób. Jak informuje przewoźnik, do tej pory sprzedali już 50 tysięcy biletów, część połączeń jest całkowicie wyprzedana.

Około połowa pasażerów podróżująca do Rijeki korzysta następnie z autobusów, które przewożą pasażerów do trzydziestu najpopularniejszych miejsc wakacyjnych na wybrzeżu Adriatyku  – powiedział dla portalu Zdopravy.cz, Aleš Ondrůj rzecznik prasowy RegioJet.

RegioJet wsparł sprzedaż biletów, wprowadzając specjalne pakiety na dwie noce z obiadokolacją w cenie 2990 CZK, w tym transport i wszystkie usługi. Codziennie przewoźnik sprzedaje około 600  1000 biletów.

Większość pasażerów kupuje bilety do i ze stacji w Czechach, około 10% biletów jest sprzedawanych do i z Bratysławy – powiedział  Aleš Ondrůj. Ze względu na dużą liczbę wyprzedanych i zajętych połączeń cały projekt pociągów do Chorwacji jest obecnie opłacalny, a RegioJet zaczyna przygotowywać eksploatację tych pociągów do następnego sezonu – dodał.

Pociągi RegioJet na trasie Praga – Bratysława będą kursować codziennie do końca sierpnia, następnie do 25 września pociągi te wyruszą w trasę 3 razy w tygodniu.