NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie RegioJet potwierdza. Trwają prace, aby w przyszłe wakacje wyruszyć z Polski do Chorwacji

RegioJet potwierdza. Trwają prace, aby w przyszłe wakacje wyruszyć z Polski do Chorwacji

Adrian Izydorek
Fot. Martin Válek

Wejście czeskiego prywatnego przewoźnika na kolejne trasy w Polsce budzi wiele emocji. RegioJet zapowiadał kilka planów na Polskę, w tym jakiś czas temu informował o połączeniu do Chorwacji. Teraz przewoźnik oficjalnie potwierdza: trwają przygotowania do wystartowania z taką trasą od przyszłego sezonu.

RegioJet w 2020 roku po raz pierwszy uruchomił pociąg z Pragi do Chorwacji. Połączenie te natychmiast stało się ogromnym sukcesem komercyjnym. Przypomnijmy, że w tym roku pierwszy pociąg do Chorwacji odjechał 28 maja i będą one jeszcze kursować do 27 września. W czerwcu oraz obecnie we wrześniu są to trzy kursy tygodniowo, natomiast w lipcu oraz sierpniu były to codzienne połączenia z Pragi do Rijeki/Splitu.

Połączenie te cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko Czechów, bo RegioJet odnotowuje szerokie grono Polaków w swoich pociągach nad Adriatyk.

RegioJet w tym roku sprzedał już 100 tysięcy biletów na pociągi z Czech, Słowacji i Węgier do Chorwacji. Wielu turystów pochodziło z Polski, którzy dosiadali się do pociągów w Brnie – powiedział portalowi NaKolei.pl Aleš Ondrůj, Rzecznik Prasowy RegioJet.

RegioJet widzi duże zainteresowanie Polaków na wakacyjny pociąg, który zaczynałby swój bieg w naszym kraju. O tym mówił już właściciel firmy, Radim Jančura:

Pomyśleliśmy, że możemy pojechać do Chorwacji z Polski. Zróbmy to. Kierownictwo namawiało mnie, żebym był tam za sześć tygodni. Nie, ale zaczniemy latem przyszłego roku – mówił w czerwcu br. Radim Jančura dla portalu Seznamzpravy.cz.

Tegoroczny sezon na połączenia do Chorwacji powoli się kończy. Skierowaliśmy się więc z pytaniami do RegioJet, czy przewoźnik pamięta o  tej czerwcowej deklaracji. I jak się okazuje, czeski przewoźnik rozpoczął już prace, aby od przyszłego sezonu wystartować z połączeniem nad Morze Adriatyckie najprawdopodobniej z Krakowa.

Już rozpoczęliśmy przygotowania do uruchomienia połączenia [Kraków – Praga – Brno – Budapeszt – Zagrzeb – Rijeka/Split] na sezon 2022 – powiedział nam Aleš Ondrůj.

Jak informuje nas Rzecznik Spółki, na początku 2022 roku poznamy rozkład jazdy oraz szczegóły połączenia, w tym zapewne czas podróży oraz koszt biletu.

Zobacz również: RegioJet: Wystarczy nam taboru na Polskę. Kupimy nowe wagony i lokomotywy

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności