NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie RegioJet ponownie uruchomi wakacyjne połączenie do Chorwacji

RegioJet ponownie uruchomi wakacyjne połączenie do Chorwacji

Adrian Izydorek
Fot. RegioJet

Czeski prywatny przewoźnik ponownie uruchomi wakacyjne połączenie do Chorwacji, które w zeszłorocznym sezonie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Niebawem rozpocznie się sprzedaż biletów.

Największy prywatny pasażerski przewoźnik kolejowy w Europie Środkowej, RegioJet ponownie uruchomi połączenia do Chorwacji. Połączenie ma wystartować 28 maja 2021 roku, pociągi mają jeździć w następującej relacji: Praga – Brno – Bratysława – Budapeszt – Zagrzeb – Rijeka / Split. Ponadto z chorwackich stacji autobusy RegioJet będą obsługiwać połączenia do miejscowości wypoczynkowych na chorwackim wybrzeżu – od Istrii do Dubrownik.

Ceny nie ulegną zmianie, tak samo jak w zeszłym roku bilety będą kosztować od 590 czeskich koron (około 100 zł) w jedną stronę. Cena za miejsce w przedziale sypialnym będzie kosztować 790 koron (blisko 140 zł).

Cieszymy się, że możemy już przybliżyć ludziom pozytywne pomysły związane z latem i wspaniałymi wakacjami w Chorwacji – mówi Radim Jančura, właściciel RegioJet.

W czerwcu i wrześniu pociągi będą kursować 3 razy w tygodniu, natomiast w lipcu i sierpniu zostaną uruchomione codziennie. Połączenia będą miały podobny rozkład jazdy jak w zeszłym roku. Około godziny 17 pociąg wyjedzie Pragi, następnie wieczorem z Brna i Bratysławy. Do Rijeki przybędzie następnego dnia wczesnym rankiem, do Splitu dojedzie w godzinach popołudniowych. W drugą stronę pociągi ze Splitu wyruszą w godzinach popołudniowych.

W czerwcu i wrześniu połączenia kolejowe będą kursować 3 razy w tygodniu, z odjazdami z Pragi, Brna i Bratysławy w piątki, niedziele i wtorki oraz z Chorwacji w soboty, poniedziałki i środy. W lipcu i sierpniu połączenia będą kursowały codziennie we wszystkich kierunkach. Składy będą zestawione z  wagonów sypialnych oraz wagonów z miejscami do siedzenia.

Ponad 650 miejsc dla pasażerów

W sumie planowany jest uruchamianie 15-wagonowego składu z ponad 650 miejscami dla pasażerów. W pociągu będzie dostępna usługa RegioJet, obejmująca bezpłatne śniadanie w cenie biletu, Wi-Fi, możliwość rezerwacji całego przedziału sypialnego dla czterech, transport rowerowy.

RegioJet będzie nadal współpracował przy obsłudze pociągów z Chorwackimi Kolejami HŽ na terenie Chorwacji oraz na Węgrzech z Continental Railway Solution.

Ruszyła przedsprzedaż pakietów wakacyjnych

Oprócz biletów indywidualnych RegioJet, podobnie jak w ubiegłym roku, zaoferuje również popularne pakiety wakacyjne. W okazyjnych cenach od 2990 czeskich koron, będą obejmować zakwaterowanie, obiadokolację i transport pociągiem/autobusem.

RegioJet po raz pierwszy do Chorwacji dojechał w zeszłym roku. Podczas realizacji wakacyjnego połączenia przewieziono łącznie ponad 60 tys. pasażerów.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności