NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie RegioJet chce jeździć na trasie Warszawa – Wrocław. Złożył do UTK wniosek

RegioJet chce jeździć na trasie Warszawa – Wrocław. Złożył do UTK wniosek

Adrian Izydorek
Fot. NaKolei.pl

Czeskie RegioJet złożyło kolejny wniosek do Urzędu Transportu Kolejowego w celu uruchomienia komercyjnych połączeń na terenie Polski. Zaraz po trasie Kraków – Gdynia, czeski przewoźnik zawnioskował o otwarty dostęp na trasie Wrocław – Warszawa.

Niedawno informowaliśmy o wniosku RegioJet dla uruchomienia nowego połączenia Kraków – Gdynia, kilka dni później UTK poinformował, ze do Urzędu wpłynął jeszcze inny wniosek czeskiego, prywatnego przewoźnika w sprawie uruchomienia pasażerskiego połączenia komercyjnego na trasie Wrocław Główny – Warszawa Wschodnia – Wrocław Główny.

Jak informuje UTK, przewoźnik został wezwany do uzupełnienia braków o charakterze formalnym w celu umożliwienia organowi regulacyjnemu przeprowadzenia wszystkich niezbędnych czynności w przedmiotowym postępowaniu administracyjnym.

Wniosek wpłynął 10 czerwca 2021 roku. 30 lipca 2021 r. przewoźnik uzupełnił braki, a tym samym spełnił wymogi prawne niezbędne do opublikowania wersji jawnej powiadomienia w sprawie uruchomienia nowego połączenia.

Zaplanowany start na 11 grudnia 2022 roku

RegioJet zaplanował swój start połączenia na 11 grudnia 2022 roku, a realizować go ma aż do 11 grudnia 2027 roku. RegioJet planuje uruchamiać codziennie dziewięć pociągów w obie strony przez cały roczny rozkład jazdy. W założeniu połączenie ma być obsługiwany przez lokomotywy Siemens Vectron lub Bombardier Traxx oraz 6-10 wagonów pasażerskich z miejscami do siedzenia.

RegioJet szuka maszynisty do pracy na polskim szlaku

W ostatnim czasie na stronie RegioJet pojawiło się ogłoszenie o pracę dla maszynisty, który miałby pełnić służbę na terenie Polski. Przewoźnik publicznie nie określił się o jaką „nową trasę” chodzi, natomiast jak dowiedział się portal NaKolei.pl, chodzi o uruchomienie pociągów na trasie Praga – (Bogumin) – Kraków – Przemyśl. Więcej informacji.

Zobacz również: RegioJet ma w planach uruchomienie10 nowych połączeń w całej Europie. W tym 4 przez Polskę

Skomentuj ten artykuł

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności