Działania Prawo i przetargi Przewozy pasażerskie

Przetarg na System Sprzedaży Biletów Online dla POLREGIO

Przetarg na System Sprzedaży Biletów Online dla POLREGIO Fot. Przewozy Regionalne

POLREGIO ogłosiło przetarg na dostawę i wdrożenie SSBO (System Sprzedaży Biletów Online). Z systemu i towarzyszącej mu aplikacji mobilnej będzie można korzystać od IV kwartału 2018 r.

NaKolei.pl - Bezpłatny przejazd Impulsem po WielkopolsceJeszcze w tym roku pasażerowie będą mogli skorzystać z nowego systemu sprzedaży biletów online oraz aplikacji mobilnej do zakupu biletów. POLREGIO szuka wykonawcy analizy przedwdrożeniowej i projektu oraz wdrożenia systemu i aplikacji, która ma ułatwić obsługę podróżnych. Owy wykonawca będzie świadczył usługę asysty wdrożeniowej maksymalnie do 3 miesięcy od uruchomienia systemu i aplikacji oraz będzie świadczył usługę serwisu przez 36 miesięcy od zakończenia asysty wdrożeniowej.

System Sprzedaży Biletów Online (SSBO) – z tego udogodnienia będzie można skorzystać już w IV kwartale br. System ten będzie należał (w przeciwieństwie do obecnego systemu sprzedaży) do Przewozów Regionalnych. Jak powiedziała Anna Lenarczyk, Członek Zarządu, Dyrektor Handlowy Spółki: – Nie rezygnujemy ze współpracy z dotychczasowymi partnerami i nadal jesteśmy otwarci na nowe kanały sprzedaży biletów.

Nowy system i aplikacja, dzięki którym pasażerowie będą mogli również przechowywać bilet np. na telefonie oraz wydrukować go do okazania konduktorowi, jest kolejnym udogodnieniem w podróży obok zamówionych nowoczesnych terminali mobilnych. Dzięki nim za bilet nabyty w pociągu będzie można zapłacić za kartą.

PR ogłosiły również konkurs na nowy system zarządzający sprzedażą biletów (SSB). Aplikacja i SSBO będą interfejsami dla systemu centralnego. SSB będzie m.in. ułatwiał komunikację z systemami innych przewoźników oraz umożliwiał zakup biletów wspólnych.

Więcej szczegółów u przewoźnika.