Prawo i przetargi Transport miejski Wiadomości

Przetarg na linię na Naramowice

Przetarg na linię na Naramowice Fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie

Poznańskie Inwestycje Miejskie poszukują wykonawcy badań w terenie oraz aktualizację mapy w celu opracowania tzw. programu funkcjonalno-użytkowego dla budowy nowej trasy tramwajowej na Naramowice.

 

W ogłoszeniu przetargowym zapisano, iż zakres zamówienia obejmuje badania terenowe wraz z aktualizacją mapy zasadniczej, „w celu umożliwienia Zamawiającemu prawidłowego opracowania Programu Funkcjonalno – Użytkowego dla inwestycji”.

Chodzi o zbadanie przebiegu infrastruktury podziemnej i naziemnej, ukształtowania terenu oraz szeregu innych potencjalnych przeszkód naziemnych i podziemnych, jakie mogą napotkać na swojej drodze ekipy wykonujące nową linię tramwajową od pętli Wilczak do Naromowic. Badanie ma celu m.in. wykrycie nieoznaczonych kabli energetycznych i telekomunikacyjnych.

Inwestycje będzie realizowana w rejonie w północnej części Poznania, w rejonie ulic Naramowickiej, od skrzyżowania ulic Słowiańska /Szelągowska/ Wilczak do ul. Błażeja.

PIM informują, że w rejonie skrzyżowania ulic Naramowicka / Lechicka zaprojektowany zostanie węzeł drogowy „Naramowicka”. A od węzła trasa tramwajowa będzie biegła przez projektowaną ul. Nową Naramowicką do ul. Błażeja.

Czas na złożenie ofert w tym przetargu mija 23 stycznia. Natomiast sama inwestycja związana z budową nowej linii ruszy w połowie roku i planowana trasa ma mieć długość prawie 3,3 km. Koszt przedsięwzięcia (razem z remontami i przebudową okolicznych ulic) to ponad 264 mln zł z czego około 110 mln zł pochodzić będzie z dotacji unijnych.