NaKolei.pl WiadomościKDP Prezes Hyper Poland: „Znacząco zostaną przyspieszone prace B+R, niezbędne do rozwoju technologii kolei magnetycznej”

Prezes Hyper Poland: „Znacząco zostaną przyspieszone prace B+R, niezbędne do rozwoju technologii kolei magnetycznej”

Fot. Hyper Poland

Informujemy, że pozyskaliśmy dofinansowanie w kwocie 16,5 mln zł z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w konkursie Szybka ścieżka – poinformował Hyper Poland odpowiedzialny za projekt Hyperloop.

Pieniądze z NCBRu zostaną przeznaczone na prace badawczo-rozwojowe nad napędem i zawieszeniem do wszystkich trzech etapów rozwoju technologii hyperloop.

Środki zostaną wykorzystane do zbudowania stanowisk testowych, do badania napędu liniowego i lewitacji magnetycznej. W dalszym etapie, w Żmigrodzie na terenie należącym do Instytutu Kolejnictwa, powstanie pełnoskalowy prototyp pojazdu oraz tor o długości ponad 500 metrów, na którym pojazd typu magrail będzie mógł się rozpędzić do 300 km/h.

Dzięki dofinansowaniu znacząco zostaną przyspieszone prace B+R, niezbędne do rozwoju technologii kolei magnetycznej typu hyperloop. Będziemy w stanie zbudować pełnowymiarowy tor testowy. Ponadto zakupimy niezbędny sprzęt oraz powiększymy nasz zespół o wybitnych specjalistów. Dotacja z NCBRu umożliwi nam zakończenie prac badawczo-rozwojowych napędu i zawieszenia systemu magrail oraz przejście do certyfikacji i wdrożeń pilotażowych– powiedział Przemysław Pączek, prezes Hyper Poland.

Hyperloop – jak informuje na swojej stronie Hyper Poland- to nowy środek transportu umożliwiający przemieszczanie osób lub ładunków z bardzo dużą prędkością i w oparciu o koncepcję zrównoważonego transportu. To połączenie pociągu i samolotu. Umożliwi podróż np. z Krakowa do Gdańska w 35 minut lub z Warszawy do Krakowa w 21 minut z prędkością bliską prędkości dźwięku.

 

 

Skomentuj ten artykuł

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności