Kadry i ludzie Konferencje i spotkania Wiadomości
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – doceniono dobre praktyki PKP S.A.

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – doceniono dobre praktyki PKP S.A. fot. Jakub Szymczuk KPRP

PKP S.A. odebrało w pałacu prezydenckim wyjątkowe wyróżnienie. Jest to certyfikat Pracodawca Przyjazny Pracownikom. Związki zawodowe doceniły pracę Spółki w kontekście przestrzegania praw osób zatrudnionych na kolei.

Certyfikat Pracodawca Przyjazny Pracownikom został wręczony PKP S.A. podczas X edycji konkursu. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Komisję Krajową NSZZ „Solidarność” oraz objęte honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Konkurs organizowany jest od 2008 roku. Wyróżnienie odebrał dziś w imieniu PKP S.A. prezes Spółki Krzysztof Mamiński, który nie krył zadowolenia z efektów działań Polskich Kolei Państwowych.  – Dzisiejszy certyfikat traktujemy nie tylko jako nagrodę, ale również jako motywację do dalszych działań – dodał Krzysztof Mamiński, prezes PKP S.A.

Certyfikat za działania godne naśladowania w innych firmach

PKP S.A. jest jedną z 27 spółek/firm, które nagrodzono w tegorocznej, X. edycji konkursu. Docenione praktyki PKP S.A. to m.in. przestrzeganie takich praw pracownika jak stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki.