Strona główna » Wiadomości » Przewozy pasażerskie » Poznawanie kolei od środka: 1 grudnia POLREGIO zaprasza do Olsztyna

Poznawanie kolei od środka: 1 grudnia POLREGIO zaprasza do Olsztyna

Redakcja

1 grudnia POLREGIO zaprasza do Olsztyna, gdzie będzie można poznać pracę na kolei od zaplecza. Przewoźnik szykuje mnóstwo atrakcji.

ARP Innovation Pitch Wiemy jak ciekawym doświadczeniem są osobiste odwiedziny miejsc, które są ,,tętniącymi sercami” naszych polskich przewoźników, spółek kolejowych. W zeszłym roku odbyliśmy wyprawę do zachodniopomorskiego oddziału Przewozów Regionalnych (POLREGIO), by poznać kolej od kuchni: https://www.nakolei.pl/kolej-kuchni-zielona-droga-czyli-wyglada-praca-maszynistow-przewozow-regionalnych-zachodniopomorskim/

Tym samym zachęcamy w imieniu Spółki do przyjechania 1 grudnia do Olsztyna i zobaczenia na własne oczy jak to wszystko funkcjonuje.

POLREGIO jest nadal w atmosferze minionego już Święta Kolejarza. Co roku w Olsztynie odbywają się huczne obchody tego dnia. Z tej okazji organizowany jest festyn. W tym roku przypada również 145 lat pierwszego pociągu, który pojawił się w mieście. To kolejna ważna okazja do świętowania z podróżnymi.

Już jutro, 1 grudnia, kolejarze POLREGIO będą czekać na zainteresowanych na dworcu głównym w Olsztynie. W godzinach 9:00-13:00 zostaną zaprezentowane m.in. pociągi Przewozów Regionalnych, pług odśnieżny oraz kolejowy samochód ratunkowy. Przewidziany jest również przejazd (darmowy) najnowszym składem PR. Przewoźnik  przypomina również o konkursie fotograficznym ,,Kolej w obiektywie”, o którym można przeczytać tutaj: https://polregio.pl/pl/dla-podroznych/informacje/kolej-w-obiektywie/. Jego rozstrzygnięcie będzie miało miejsce jutro o godzinie 17:00 w Muzeum Nowoczesności w Olsztynie (ul Knosały 3b). Tam zostaną wręczone nagrody dla zwycięzców. W dniach 1-10 grudnia br. będzie można podziwiać nagrodzone prace na wystawie muzealnej.

Więcej szczegółów na stronie POLREGIO.

 

Podobne artykuły