NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Poznaliśmy wstępny rozkład jazdy pociągów z Krakowa do Chorwacji!

Poznaliśmy wstępny rozkład jazdy pociągów z Krakowa do Chorwacji!

Adrian Izydorek
Fot. Martin Válek

Czeski odpowiednik UTK opublikował wniosek RegioJet, który dotyczy pociągów z Krakowa do Chorwacji. W ten sposób poznaliśmy wstępny rozkład jazdy pociągów, które wystartować miałyby już 15 czerwca 2022 roku.

RegioJet prawdopodobnie w przyszłe wakacje do Chorwacji z Polski będzie kursować przez Austrię, nie zahaczając o Pragę. Takie informacje zostały opublikowane przez Úřad pro přístup k dopravní infrastruktuře, czeski urząd decyzyjny w kwestiach dostępu do infrastruktury kolejowej.

Od przyszłych wakacji, sezonowe połączenie ma startować w Krakowie i przejeżdżać przez Katowice, Tychy, Rybnik i Wodzisław Śląski. Pociąg ma się zatrzymywać także w Ostrawie, Wiedniu, Zagrzebie, a następnie do Rijeki bądź Splitu. Pociąg z Krakowa miałby odjeżdżać o 15:30, by w Splicie być o 12:21, bądź w Rijece o 8:36. Pełny rozkład jazdy poniżej.

Nie będzie to ten sam pociąg co już od dwóch sezonów rozpoczyna swój bieg w Pradze. Na początku połączenie z Polski miałoby kursować 3 razy w tygodniu (w odróżnieniu od tego z Pragi, który kursował dotychczas codziennie). Pierwsze połączenie miałoby wyruszyć 15 czerwca 2022 roku. Wagony (a ma być od 7 do 15) ciągnięte byłyby przez lokomotywę Siemens Vectron bądź Bombardier Traxx MS3.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności