NaKolei.pl WiadomościKadry i ludzie Poszkodowany maszynista z wypadku w Przędzelu potrzebuje wsparcia w leczeniu. Powstała zbiórka pieniędzy

Poszkodowany maszynista z wypadku w Przędzelu potrzebuje wsparcia w leczeniu. Powstała zbiórka pieniędzy

Adrian Izydorek
Fot. OSP Rudnik Nad Sanem (ilustracyjne)

Maszynista Tomasz Fąfara uległ poważnemu wypadkowi w miejscowości Przędzel. W ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Teraz potrzebuje wsparcia na leczenie i rehabilitację. Doznał wielonarządowych obrażeń, a także wielu złamań w tym kręgosłupa.

Do wypadku doszło 18 sierpnia 2020 roku, na przejeździe kolejowo-drogowym znajdującym się na linii nr 68, w miejscowości Przędzel. Kierowca ciężarówki wjechał wprost pod nadjeżdżający skład PKP Intercity „Hetman”, relacji Lublin Główny – Wrocław Główny. Kierowca docelowo udać miał się na teren budowy drogi ekspresowej S19, która znajdowała się nieopodal za przejazdem kolejowym. Kierujący pojazdem zginął na miejscu. Maszynista Tomasz Fąfara w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Rzeszowie. Uderzenie było na tyle duże, że aby wyciągnąć poszkodowanego strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych.

Pan Tomasz doznał wielonarządowych obrażeń, a także wielu złamań w tym kręgosłupa. Pracownicy PKP Intercity zorganizowali zbiórkę pieniędzy na leczenie Maszynisty. Środki mają stanowić wsparcie w długiej drodze jaką będzie powrót do zdrowia.

Zbiórka dostępna TUTAJ.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności