VII Kongres Rozwoju Kolei
Wiadomości

Pomorskie: Drezyna zderzyła się z lokomotywą. Zginęły dwie osoby

Pomorskie: Drezyna zderzyła się z lokomotywą. Zginęły dwie osoby Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Lichnowach

W Szymankowie na odcinku Malbork – Tczew w woj. pomorskim zderzyła się drezyna z lokomotywą. Zginęły dwie osoby jadące drezyną.

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek (9.03.2020 r.) około godziny 4:30 w Szymankowie na odcinku Malbork – Tczew. Ofiaryami wypadku są dwaj pracownicy kolei w wieku 56 i 61 lat.

Według wstępnych ustaleń policji, lokomotywa prowadzona przez 38 letniego maszynistę prywatnego przewoźnika z nieznanych przyczyn na rozjeździe uderzył w stojącą na torach drezynę.

Z uwagi na uszkodzoną linię trakcyjną wprowadzono zmienioną organizację ruchu. Działa zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Tczew – Szymankowo.

9 marca 2020 r. Aktualizacja godz. 9.00

Wznowiono bezpośredni przejazd przez stacje Szymankowo

Przed godz. 9.00 wznowiono ruchu pociągów przez Szymankowo po jednym torze.

Pociąg sieciowy sprawdził stan sieci trakcyjnej koło miejsca zdarzenia. Przez stacje przejeżdżają już pociągi dalekobieżne i regionalne. Specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników nadal będzie koordynować przejazd pociągów na trasie Malbork – Gdańsk. Zespół techniczny prowadzi prace na drugim torze. Zakończenie planowane dziś w nocy

Informację o zmianach w kursowaniu pociągów są podawane pasażerom na stacjach i przystankach oraz w pociągach.

Przyczyna zmian w organizacji ruchu na stacji Szymankowo jest wypadek do którego doszło dziś rano o godzinie 4:20. Na stacji było starcie lokomotywy z drezyną. Zginęły dwie osoby jadące drezyną. Nie ma innych osób poszkodowanych. Okoliczności zdarzenia wyjaśni komisja.

Dnia 09.03 o godzinie 4:30 zostaliśmy zadysponowani do zderzenia lokomotywy z pociągiem obsługi technicznej w…

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna w Lichnowach Niedziela, 8 marca 2020