Strona główna » Wiadomości » Pomimo zawału, zdążył zatrzymać pociąg i uratować 87 pasażerów

Pomimo zawału, zdążył zatrzymać pociąg i uratować 87 pasażerów

Redakcja

Na linii kolejowej Pescara-Rzym,  Antonio D’Acci, 61-letni maszynista, wykazał się nadzwyczajnym bohaterstwem, ratując życie 87 pasażerów. Mimo nagłego ataku zawału serca, udało mu się zatrzymać pociąg, zapobiegając tragedii. Jak poinformował portal Italy24, niestety, pomimo wysiłków ekipy ratunkowej, Antonio zmarł, nie odzyskawszy przytomności.

Bohaterstwo w obliczu zagrożenia

Realizując swój ostatni kurs na trasie Pescara – Sulmona, poczuł się nagle źle. Zdając sobie sprawę z powagi sytuacji, ostatkiem sił, niezwłocznie podjął decyzję o zatrzymaniu pociągu. Jego działanie uratowało życie 87 pasażerów, którzy bezpiecznie dotarli do celu podróży.

Świadczy to o głębokim profesjonalizmie D’Acciego, który przez całe swoje zawodowe życie poświęcił się bezpieczeństwu na kolei.

Zdarzenie to nie tylko podkreśla jego bohaterstwo, ale również ukazuje ważną rolę, jaką pełnią maszyniści w zapewnianiu bezpieczeństwa pasażerom.

Żal i pamięć

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w poniedziałek Wielkanocny i zgromadziły liczne tłumy, które chciały pożegnać bohatera.

W mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo kondolencji i wspomnień o D’Accim, podkreślających jego dobroć, profesjonalizm i niezwykłe poświęcenie.

Wiadomość o śmierci D’Acci szybko rozeszła się, wywołując falę smutku wśród kolegów z branży kolejowej i nie tylko.

Sprawiłeś, że cała Italia o Tobie mówi i płacze! Cześć Tonino! – portal Italy24  zacytował kondolencje od przyjaciół i rodziny

 

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x