Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie Wiadomości

POLREGIO po raz kolejny oficjalnym przewoźnikiem Dożynek Prezydenckich w Spale

POLREGIO po raz kolejny oficjalnym przewoźnikiem Dożynek Prezydenckich w Spale Fot. Polregio

W dniach 14-15 września w Spale odbędą się Dożynki Prezydenckie – tradycyjne święto wieńczące ostatnie żniwa. Jest ono podziękowaniem za tegoroczne zbiory, jak i prośbą o pomyślność przyszłych. To w Spale, w 1927 roku Prezydent Ignacy Mościcki objął patronat nad uroczystościami, które uzyskały wtedy wymiar państwowy. POLREGIO już czwarty rok z rzędu zostało oficjalnym przewoźnikiem wydarzenia.

 

Główna część tegorocznych wydarzeń, w której udział weźmie Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Małżonką, rozpocznie się w niedzielę 15 września uroczystą Mszą Święta. Tuż po Mszy, korowód dożynkowy przejdzie z kaplicy na stadion COS – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale, gdzie odbędzie się Ceremoniał Dożynkowy.

Już czwarty rok z rzędu jesteśmy oficjalnym przewoźnikiem Dożynek Prezydenckich w Spale. Jako największy przewoźnik pasażerski w Polsce odpowiadamy na potrzeby naszych pasażerów także w trakcie wydarzeń, które są ważnym elementem naszej historii i tradycji – powiedział Krzysztof Zgorzelski, Prezes Przewozów Regionalnych, właściciela marki POLREGIO.

Podczas dwudniowych wydarzeń przewidziano również m.in. tradycyjny już Konkurs Prezydenta RP na najładniejszy wieniec dożynkowy, występ Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca “Mazowsze”, kiermasz oraz zabawy dla dzieci.

Na czas wydarzenia, POLREGIO – oficjalny przewoźnik wydarzenia uruchomi z Łodzi Kaliskiej oraz Tomaszowa Mazowieckiego do Spały dodatkowe połączenia REGIO. Od 9 września bilety będzie można kupić w kasach biletowych oraz na stronie polregio.pl i aplikacji POLREGIO lub w trakcie przejazdu u konduktora. Za bilet normalny uprawniający również do przejazdu powrotnego zapłacimy tylko 10 zł. Rozkład jazdy pociągów dożynkowych REGIO można znaleźć na stronie internetowej www.polregio.pl

fot. POLREGIO