Przewozy pasażerskie
Partnerzy działu

POLREGIO organizuje jednodniową wycieczkę do niemieckiego miasta Guben

POLREGIO organizuje jednodniową wycieczkę do niemieckiego miasta Guben Fot. Polregio

3 października POLREGIO zaprasza na kolejną  wspaniałą wycieczkę z cyklu „Poczuj przygodę odkrywając lubuskie pociągami POLREGIO”. Tym razem uczestnicy zwiedzą pogranicze, czyli miasto Gubin i jego wschodnią część – niemieckie Guben.

Jesienna eskapada rozpocznie się o godz. 9:10 w Zielonej Górze, skąd podróżni wyruszą przez Czerwieńsk (przyjazd o godz. 9:20) i Krosno Odrzańskie (przyjazd o godz. 9:38) do celu podróży, czyli malowniczego Gubina (planowany przyjazd pociągu – godz. 10:10) i jego wschodniej części – miasta Guben (przyjazd o godz. 10:15).

Wraz z przewodnikiem, który zaopiekuje się uczestnikami po przyjeździe na miejsce, podróżni odkryją Gubin i Guben.

Pierwszym obiektem, który poznają, będzie dworzec kolejowy w brandenburskim Guben.  Następnie, spacerując urokliwymi uliczkami niemieckiego miasteczka, dotrą na most graniczny na Nysie Łużyckiej, a stamtąd skierują swe kroki na gubińską Wyspę Teatralną znajdującą się przy ujściu Lubszy do Nysy. Na liście miejsc do zobaczenia są też m.in. ratusz miejski, Baszta Dziewicy, Baszta Bramy Ostrowskiej, Izba Muzealna Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Gubińskiej, a także dostojne ruiny kościoła farnego, które są znanym zabytkiem miasta Gubin.

Po kilku godzinach intensywnego zwiedzania nadejdzie czas na odpoczynek. Od godz. 14.00 przewidziany jest czas wolny.

Wtedy to będzie można samemu eksplorować urokliwe zakątki miasta (a tych w Gubinie naprawdę nie brakuje!), wybrać się na obiad (przewodnik poleci Wam miejsca z pysznym jedzeniem), na zakupy (przy dworcu w Guben jest centrum handlowe; prosimy pamiętać o walucie euro) lub wybrać się do słynnego Plastinarium – ośrodka preparacji głównie ludzkich zwłok, z zastosowaniem techniki zwanej plastynacją, którego twórcą jest lekarz i wynalazca Gunther von Hagens. Bilety w cenie 12,00 euro od osoby (10,00 euro ulgowy) można nabyć przed zwiedzaniem w kasie biletowej.

Wycieczka zakończy się o godz. 16:19, gdyż o tej porze zaplanowany jest wyjazd z Guben. Do Zielonej Góry (17:29). 

Bilety na przejazd można nabyć w kasie biletowej na stacji w Zielonej Górze oraz po wcześniejszej rezerwacji u kierownika pociągu.
Rezerwacja odbywa się drogą e-mailową pod adresem rezerwacja.zielonagora@polregio.pl.

W treści maila trzeba zawrzeć następujące informacje:

  • imię i nazwisko,
  • stacja rozpoczęcia przejazdu,
  • telefon kontaktowy,
  • liczba rezerwowanych biletów.

Rezerwacje można dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00.

Cennik biletów:

Zielona Góra – Guben – Zielona Góra: 55 zł,
Zielona Góra – Guben – Zielona Góra (oferta z kartą ZGrani 50+): 50 zł.