NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Podróż pociągiem w Niemczech z certyfikatem albo testem. W pociągach będą kontrole

Podróż pociągiem w Niemczech z certyfikatem albo testem. W pociągach będą kontrole

Redakcja

Niemcy wprowadzają nowe obostrzenia dotyczące transportu zbiorowego. Pociągami na terenie Niemiec będą mogli podróżować tylko zaszczepieni, ozdrowieńcy, albo osoby z negatywnym wynikiem testu.

Niemiecki rząd zaostrza obostrzenia, które dotkną transport zbiorowy. Od jutra, 24 listopada pociągami na terenie Niemiec będą mogli podróżować zaszczepieni, ozdrowieńcy lub osoby, które będą posiadały ujemny wynik testu na koronawriusa (wykonany na 24h przed podróżą). Deutsche Bahn planuje przeprowadzać wyrywkowo kontrole, na początek zaplanowano kontrole w 400 pociągach.

Brak posiadania, którejś z „przepustek” do podróży będzie wiązać się z wyproszeniem z pociągu. W razie sprzeciwu, drużyna konduktorska będzie miało prawo wezwać policję.

Wspólnie ze wszystkimi firmami transportowymi w kraju dołożymy wszelkich starań, aby zwalczyć czwartą falę. Nasi pracownicy od początku pandemii wykonują znakomitą pracę w najtrudniejszych warunkach. Teraz również ponownie stają przed ogromnymi wyzwaniami – powiedział Berthold Huber, Członek Zarządu Deutsche Bahn.

Co więcej, nowe zasady mają obowiązywać również personel pokładowy pociągu.

Nowe zasady obejmą także pociągi POLREGIO

Jak poinformowało POLREGIO, wszyscy pasażerowie którzy będą chcieli odbyć podróż w pociągach przewoźnika będą również zobowiązani do posiadania certyfikatu poświadczającego:

  • ukończenie całego cyklu szczepień co najmniej 14 dni przed wjazdem na teren Niemiec,
  • przebytą chorobę COVID-19 (maksymalnie 6 miesięcy wcześniej),
  • negatywny wynik testu w kierunku COVID-19, wykonanego w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy Niemiec.
Z obowiązku posiadania certyfikatu wyłączone są dzieci do ukończenia 6 roku życia oraz młodzież szkolna. Należy również pamiętać, że władze lokalne i policja federalna mają prawo do przeprowadzenia niezapowiedzianych kontroli wyrywkowych na terenie pociągów oraz w obrębie stacji kolejowych – czytamy w komunikacie POLREGIO.
Dodatkowo, wszyscy pasażerowie powyżej 18 roku życia mają obowiązek noszenia maski ochronnej FFP2 w trakcie podróży i na peronach.
Na terenie Saksonii dzieci poniżej 6 roku życia zwolnione są z obowiązku zasłaniania nosa i ust. Dzieci i młodzież w wieku od 6 do 14 lat zobowiązani są do korzystania z masek medycznych – czytamy dalej w komunikacie.
Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności