NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie Podlasie i zmiany w rozkładzie jazdy pociągów regionalnych

Podlasie i zmiany w rozkładzie jazdy pociągów regionalnych

Redakcja

POLREGIO przypomina o grudniowej zmianie rozkładu jazdy. Kończą się m.in. prace na odcinkach Białystok – Czeremcha i Czeremcha – Siedlce.

Pasażerowie podróżujący pociągami regionalnymi na Podlasiu doświadczą kilku zmian w nowym rozkładzie jazdy. Kończą się prace na odcinkach Białystok – Czeremcha i Czeremcha – Siedlce. Oferta przewozowa na Podlasiu nie będzie diametralnie różnić się od dotychczasowej. A nastąpi to na mocy decyzji Zarządu Województwa Podlaskiego o wielkości przyznanego dofinansowania do regionalnych przewozów kolejowych. W efekcie liczba pociągów i wielkości planowanej pracy eksploatacyjnej w regionie nie ulegnie większym zmianom.

Podlasie i zmiany w rozkładzie jazdy 2017/2018
  • Przewozy w nowym rozkładzie będą realizowane przez 68 pociągów krajowych;
  •  po dwa połączenia weekendowe na trasie Białystok-Kowno i z powrotem;
  • brak konieczności przesiadki do autobusów komunikacji zastępczej na odcinku Białystok-Czeremcha (koniec modernizacji).

Wszelakie szczegóły dot. rozkładu jazdy na Podlasiu i innych częściach Polski są dostępne na: stronie POLREGIO, Portalu Pasażera, w kasach biletowych, na infolinii, w Komunikatorze iSMS.

Jak podaje POLREGIO PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poinformowały, że w ramach rozkładu jazdy 2017/2018 będzie wprowadzonych pięć jego korekt związanych z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi na liniach kolejowych. Będą obejmowały następujące okresy: 10 XII 2017 – 10 III 2018; 11 III 2018 – 09 VI 2018; 10 VI 2018 – 01 IX 2018; 02 IX 2018 – 20 X 2018; 21 X 2018 – 08 XII 2018.

Więcej szczegółów na stronie POLREGIO.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności