Strona główna » Wiadomości » Pociąg towarowy zgubił wagony w Poznaniu!

Pociąg towarowy zgubił wagony w Poznaniu!

Redakcja
Fot. MotoSygnały (FB)

Do niecodziennego incydentu doszło w północnej części Poznania, gdzie pociąg towarowy nieoczekiwanie zgubił część swoich wagonów, powodując tymczasowe zamknięcie przejazdu kolejowego na ulicy Umultowskiej. Zdarzenie to miało miejsce w bliskiej odległości od kampusu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, co spowodowało konieczność wprowadzenia objazdów dla komunikacji miejskiej.

Przebieg zdarzenia

W godzinach porannych – jak poinformowało Radio Poznań – mieszkańcy stolicy Wielkopolski zostali zaskoczeni nietypową sytuacją na jednym z przejazdów kolejowych.

Pociąg towarowy, przemieszczając się przez północną część miasta, niespodziewanie stracił kilka swoich wagonów.

Incydent ten spowodował konieczność zamknięcia przejazdu na ulicy Umultowskiej, co bezpośrednio wpłynęło na codzienne funkcjonowanie wielu mieszkańców oraz studentów UAM.

Reakcja i skutki

Zaraz po zdarzeniu, na miejscu pojawiły się służby  które rozpoczęły prace nad usunięciem przeszkody i przywróceniem normalnego ruchu kolejowego.

Komunikacja miejska MPK szybko zareagowała, wprowadzając tymczasowe objazdy ulicą Naramowicką.

Utrudnienia w ruchu trwały do około godziny 14:30, kiedy to sytuacja wróciła do normy, a ruch na przejeździe kolejowym został w pełni przywrócony.

Podsumowanie

Całe zdarzenie, choć na szczęście nie spowodowało poważniejszych konsekwencji, wywołało spore poruszenie wśród mieszkańców Poznania.

Incydent ten stanowi przypomnienie o konieczności ciągłej czujności i odpowiedzialności podczas transportu towarów, szczególnie w obszarach miejskich.

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x