Strona główna » Wiadomości » Przewozy towarowe » Po 30 latach pociąg ponownie pojechał z Finlandii do Japonii

Po 30 latach pociąg ponownie pojechał z Finlandii do Japonii

Redakcja
Fot. Scandasia.com

15 kwietnia 2021 r., po 30 latach przerwy, pociąg ponownie wyjechał z Finlandii do Japonii. Operator Nurminen Logistics uruchomił połączenie z Helsinek do Jokohamy.

Firma rozpoczęła w 2018 roku przewozy ładunków z Helsinek i Narwiku w Norwegii do różnych miejsc docelowych w Chinach i z powrotem. W związku z ogromnym wzrostem popytu operator zdecydował na rozszerzenie swoich usług kolejowych na rynek japoński. Firma ogłosiła otwarcie nowej trasy na międzynarodowej wystawie TransRussia w Moskwie 12 kwietnia 2021 r.

Cała trasa liczy ponad 10 000 kilometrów i jej pokonanie ma zająć 3 tygodnie. Transport odbywa się przez Rosję do terminala w porcie Nachodka w pobliżu Władywostoku na Dalekim Wschodzie, a następnie drogą morską do Jokohamy. Do Japonii transportuje się głównie materiały drzewne, papier, maszyny czy urządzenia.

To pociąg kontenerowy dla jednego klienta, ale ze względu na wysoki popyt na eksport i import do i z Japonii uważamy, że między Finlandią a Japonią zaczniemy uruchamiać więcej połączeń kolejowych. Pociąg przewozi produkty dużej szwedzkiej firmy – mówi Marjut Linnajärvi, dyrektor sprzedaży Nurminen Logistics.

Drugie połączenie operatora wiedzie z Helsinek przez Jinan do Tianjin w Chinach i zostało uruchomione pod koniec marca br. Ta usługa kolejowa jest częścią istniejącego łańcucha dostaw firmy Nurminen. Tianjin to metropolia w północnych Chinach i jedno z największych chińskich miast.

Trzecia nowa trasa otwarta przez Nurminen Logistics prowadzi do Jiazhou w Chinach, z wyjazdami z Helsinek co dwa tygodnie. Pierwszy pociąg eksportowy do Jiazhou już dotarł do celu 6 kwietnia. Jiazhou znajduje się w rejonie Qingdao, gdzie zlokalizowanych jest wiele przedsiębiorstw przemysłowych.

Popyt na pociągi eksportowe jest wysoki i jesteśmy bardzo zadowoleni, że fiński przemysł eksportowy włączył kolej do swoich rozwiązań w zakresie transportu i łańcucha dostaw. Transport kolejowy jest bardzo przydatny w przypadku produktów, dla których czas dostawy i niezawodność są ważnymi czynnikami lub gdy produkt jest związany z dużym kapitałem. Dzięki bezpośredniej trasie, regularnym odjazdom i szybkiemu czasowi transportu nasi klienci znacząco poprawiają swoją pozycję rynkową w Chinach. W coraz większym stopniu niski poziom emisji CO2 jest również ważnym kryterium wyboru dla wielu klientów – mówi Marjut Linnajärvi.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności

0
Would love your thoughts, please comment.x