NaKolei.pl WiadomościInfrastruktura PLK: Zmiany infrastrukturalne pod zmiany klimatu w Polsce

PLK: Zmiany infrastrukturalne pod zmiany klimatu w Polsce

Redakcja

PKP PLK reagują na zmiany. Aby dostosować infrastrukturę kolejową do panujących warunków klimatycznych, w 2018 roku powstanie specjalna ekspertyza.

Zarządca infrastruktury przygotowuje się do prognozowanych zmian klimatu. Chce jak najlepiej odpowiedzieć na warunki atmosferyczne na jakie nie ma realnego wpływu. PLK w ramach tychże działań zrealizuje zadanie „Ekspertyza dotycząca adaptacji infrastruktury kolejowej do zmian klimatu – utrzymanie linii kolejowych i projekty inwestycyjne finansowane z perspektywy finansowej 2014 – 2020”.

Dokument ten pozwoli określić jak kierować dalszymi inwestycjami i działaniami aby w sposób optymalny, a nawet lepszy od zakładanego utrzymać linie kolejowe. Czas powstawania dokumentu to lata 2017-2018.Będzie to koszt 600 000 zł netto. Realizacją zajmie się Arcadis Sp. z o.o.

W dokumencie zawartych będzie szereg analiz, m.in. sprawdzająca, czy linie kolejowe mają wpływ na zmiany klimatu. Wiedząc jakie skutki mogą przynieść zmiany klimatu można określić jakie działania modernizacyjne, projektowe i inwestycyjne można podjąć na danym terenie.

W dokumencie znajdą się również dane meteorologiczne, klimatyczne oraz analiza istniejących scenariuszy klimatycznych minimum dla perspektywy 2070 r., (m.in. scenariusz Międzynarodowego Zespołu ds. Zmian Klimatu).

Więcej informacji na stronie http://www.plk-sa.pl/biuro-prasowe/informacje-prasowe/przygotowanie-sieci-kolejowej-do-zmian-klimatu-3472/

Skomentuj ten artykuł

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności