NaKolei.pl WiadomościEkonomia i rynek PKP PLK chcą odkupić od PKP CARGO spółkę CARGOTOR

PKP PLK chcą odkupić od PKP CARGO spółkę CARGOTOR

Redakcja
Fot. CARGOTOR

Zarząd PKP CARGO S.A. poinformował w komunikacie o podpisaniu w dniu 30 listopada 2021 r. z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. listu intencyjnego, którego przedmiotem jest wyrażenie zainteresowania przez PKP CARGO i PKP PLK podjęciem działań zmierzających do przeprowadzenia transakcji nabycia przez PKP PLK od PKP CARGO 100% udziałów w CARGOTOR Sp. z o.o.

Jak podano z uwagi na planowane w Rejonie Przeładunkowym Małaszewicze inwestycje infrastrukturalne, w które zaangażowane są zarówno CARGOTOR, jak i PKP PLK, Strony przewidują, że transakcja nabycia udziałów w CARGOTOR przez PKP PLK spowoduje efekt synergii w ramach realizacji ww. inwestycji. Strony zadeklarowały zakończenie negocjacji najpóźniej do końca czerwca 2022 roku. Podano również, że list intencyjny nie tworzy zobowiązań.

Spółka CARGOTOR zajmuje się udostępnianiem przewoźnikom kolejowym infrastruktury logistyczno-usługowej na zasadach komercyjnych z wszelkim poszanowaniem zasady równości dla poszczególnych podmiotów zainteresowanych użytkowaniem torów kolejowych itp.

Ponadto spółka zajmuje się także utrzymaniem infrastruktury torowej gwarantującej bezpieczny transport towarów koleją na zarządzanym obszarze. Jak sama informuje rozwój technologiczny firmy opiera się przede wszystkim na utrzymaniu infrastruktury co skutkuje widoczną poprawą jakości świadczonych usług.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności