Przewozy pasażerskie Tabor Wiadomości
Partnerzy działu

PKP Intercity złożyło wnioski do PLK o przydzielenie tras pociągów na Lotnisko Chopina!

PKP Intercity złożyło wnioski do PLK o przydzielenie tras pociągów na Lotnisko Chopina! Fot. PKP Intercity

Przewoźnik planuje uruchomienie kilku par połączeń, głównie relacji Łódź Fabryczna – Lotnisko Chopina, obsługiwanych pociągami PesaDART – informuje portal NaKolei.pl Agnieszka Serbeńska, rzecznik PKP Intercity.

PKP Intercity złożyło wnioski do PKP Polskich Linii Kolejowych o przydzielenie tras pociągów na Lotnisko Chopina w Warszawie i stację Warszawa Służewiec.

O szczegółach planowanych połączeń oraz ofercie na przejazdy będziemy mogli informować dopiero po przydzieleniu tras pociągów przez PKP Polskie Linie Kolejowe. PKP Intercity nieustannie pracuje nad tym, aby polepszać swoją ofertę i rozbudowywać siatkę połączeń, wychodząc naprzeciw potrzebom podróżnych- zaznacza Agnieszka Serbeńska.

I dodaje:

W tej chwili chcemy obsługiwać nowy dla nas rynek – pasażerów lotniczych, a także zapewniać dogodne połączenia z i do pracy na obszarze stacji Warszawa Służewiec, w pobliżu której znajduje się biznesowe centrum stolicy. Jeszcze jest za wcześnie, by mówić o szczegółach współpracy z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT- zauważa rzecznik PKP Intercity.