Przewozy pasażerskie Wiadomości
Partnerzy działu

PKP Intercity zawiesza realizację przesyłek konduktorskich

PKP Intercity zawiesza realizację przesyłek konduktorskich Fot. NaKolei.pl

PKP Intercity poinformowało o zawieszeniu realizacji usług przewozu przesyłek konduktorskich.

Od dzisiaj (19.03.2020 r.) PKP Intercity zawiesza realizację przesyłek konduktorskich. Działanie te ma na celu ograniczenie do minimum kontaktu pracowników Spółki z innymi ludźmi, wszystko to spowodowane epidemią Koronawirusa.

Zawieszenie obowiązuje wszystkie pociągi uruchamiane przez PKP Intercity.

Zawieszono również wiele kursów

Ze względu na zmniejszające się zainteresowanie przejazdami wynikające z wprowadzonych ograniczeń m.in. w zakresie działalności placówek kulturowych i oświatowych, delegacji oraz trwający stan zagrożenia epidemicznego w Polsce, a także w związku z trudnościami w zapewnieniu obsługi pociągów, PKP Intercity informuje o tymczasowym ograniczeniu oferty przewozowej i zmniejszeniu częstotliwości kursowania niektórych pociągów, w tym połączeń realizowanych w ramach umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego. Sytuacja jest stale monitorowana a wszelkie decyzje Spółki są podejmowane w oparciu o analizy frekwencji w pociągach przewoźnika.

Więcej przeczytasz w artykule: PKP Intercity zawiesza kolejne kursy. Tym razem również pociągi kategorii TLK i IC [LISTA]