NaKolei.pl WiadomościPrawo i przetargi PKP Intercity chce wydzierżawić lokomotywy spalinowe

PKP Intercity chce wydzierżawić lokomotywy spalinowe

Redakcja
Fot. YT / 73Pawel

PKP Intercity chce uzupełnić braki taborowe w kwestii jednostek spalinowych do obsługi tras niezelektryfikowanych. Przewoźnik ogłosił przetarg na wynajem 5. lokomotyw spalinowych.

PKP Intercity od miesięcy ma spore problemy w kwestii dostępności lokomotyw spalinowych do obsługi połączeń na trasach niezelektryfikowanych. Przewoźnik czeka na odbiór kolejnych zmodernizowanych SM42 od FPS, ale w międzyczasie dochodziło do innych sytuacji, które wykluczały kolejne to jednostki. To m.in. okresowe naprawy, a także inne losowe sytuacje jak np. wypadek SU160-009 (więcej informacji).

Dlatego też przewoźnik zdecydował się ogłosić przetarg na dzierżawę lokomotyw spalinowych. Chodzi o 5 spalinowych jednostek z ogrzewaniem elektrycznym. W specyfikacji czytamy, że wszystkie pojazdy muszą posiadać funkcję zasilania wagonów w energię elektryczną 3kV DC. Wszystkie pojazdy muszą być sprawne i dopuszczone do eksploatacji na terytorium RP. Dzierżawa ma trwać przez okres 36 miesięcy (termin dostawy jednostek to 30 grudnia 2021 r.). Prawa opcji przewiduje przedłużenie terminu wynajmu o kolejne 12 miesięcy.

Od oferentów wymagane jest doświadczenie. O udzielenie zamówienia może się ubiegać wykonawca, który posiada zdolność techniczną i zawodową. Zamawiający uzna, że wykonawca spełnia warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej, jeżeli wykonawca wykaże, że dysponuje co najmniej 5 lokomotywami spalinowymi z możliwością zasilania składów pociągów pasażerskich napięciem 3kV DC.

Wykonawca obowiązany jest do wniesienia wadium w wysokości 232 000,00 zł.

Warto przypomnieć, że PKP Intercity już korzysta z wydzierżawionych lokomotyw. To popularne „Nurki” serii 754, pożyczone od Kolei Czeskich.

Oferty można składać do 4 listopada 2021 r. Jedynym kryterium wyboru oferty będzie cena.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności