Strona główna » Wiadomości » PKP Cargo wydzierżawiła lokomotywę Dragon 2 spółce PKP Cargo International

PKP Cargo wydzierżawiła lokomotywę Dragon 2 spółce PKP Cargo International

Redakcja
Fot. Roman Jaroš / PKP Cargo International

PKP Cargo International wziął w długoterminowy leasing lokomotywę elektryczną Dragon 2 od spółki PKP CARGO. Lokomotywa wielosystemowa ET43 ( Newag Dragon 2) to jedna z 21 lokomotyw eksploatowanych już przez PKP CARGO SA. 

Lokomotywa będzie eksploatowana przede wszystkim na trasie Čadca – Ostrava – Kúty, a także w miarę potrzeb na głównych liniach na terenie Republiki Czeskiej. Dodanie jej postrzegane jest jako szansa na odmłodzenie floty lokomotyw spółki, zwiększając jej konkurencyjność w Czechach i na Słowacji. Posłuży także do dokształcania pracowników spółki, zwłaszcza maszynistów, którzy od ubiegłego roku sukcesywnie oswajają się z tego typu lokomotywami.

Lokomotywa serii ET43 jest elektrycznym pojazdem wielosystemowym przeznaczonym do transportu towarowego na liniach o rozstawie szyn 1435 mm. Rozwija maksymalną prędkość 120 km/h, moc wynosi 5 MW i maksymalną siłę pociągową 420 kN. Każda z sześciu osi napędzana jest silnikiem asynchronicznym o mocy 842 kW, umożliwiającym prowadzenie składów towarowych o maksymalnej dopuszczalnej masie 4000 ton. Lokomotywa może pracować zarówno w systemach DC 3kV, jak i AC 25 kV na terenie Polski, Czech i Słowacji, w tym na stacjach granicznych w innych krajach. Jest także wyposażony w mobilną wersję europejskiego systemu sterowania pociągiem (ETCS poziom 3) firmy Siemens, która jest dostępna w Czechach.

 

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x