NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie PESA MM wygrywa przetarg na wykonanie naprawy P4 wielkopolskich Elfów

PESA MM wygrywa przetarg na wykonanie naprawy P4 wielkopolskich Elfów

Adrian Izydorek
Fot. Ilostan Pojazdów Trakcyjnych / Łukasz Piotrowski

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego rozstrzygnął przetarg na wykonanie napraw P4 przy 22 jednostkach EN76, czyli Elfach należących do Samorządu.

W przetargu, którego przedmiotem zamówienia jest wykonanie naprawy P4 przy jednostkach EN76 od numerów 026 do 047 wpłynęły trzy oferty. Przetargiem zainteresowały się poniższe firmy:

  • Konsorcjum firm: Modertrans Poznań (lider) oraz Public Transport Service, które zaproponowało wykonanie przedmiotu zamówienia za 146 042 820,00 zł brutto oraz objęcie gwarancją na okres 60 miesięcy;
  • Serwis Pojazdów Szynowych zaproponował, że wykona zadanie za nieco mniej bo 130 023 300 zł brutto oraz objęcie 36 miesięczną gwarancją;
  • Pesa Mińsk Mazowiecki zaproponowała najtańszą ofertę, bo 114 949 978 zł brutto i 60 miesięczną gwarancję.

Nie ma więc zaskoczenia, że oferta złożona przez Pesa Mińsk Mazowiecki została wybrana jako najkorzystniejsza. Była ona najtańsza i obejmowała 60 miesięczną gwarancję, ex aequo z tą zaproponowaną przez Modertrans i PTS. Ponadto, mieściła się w szacunkach zamawiającego, który chciał przeznaczyć na zamówienie 121 000 000,00 zł brutto.

Oferty były oceniane według dwóch kryteriów: cena (waga 70) oraz długość okresu gwarancji i rozszerzonej rękojmi za wady na cały pojazd po P4 oraz dokumentację techniczną (waga 30). Oferty zostały ocenione w następujący sposób:

  • Konsorcjum firm: Modertrans Poznań (lider) oraz Public Transport Service: 85,10 pkt.
  • Serwis Pojazdów Szynowych: 79,89 pkt.
  • PESA Mińsk Mazowiecki: 100 pkt.

Oznacza to, że wielkopolskie Elfy trafią do naprawy do podmiotu funkcjonującego w Grupie PESA, czyli producenta pojazdów.

Zgodnie z treścią zamówienia naprawy P4 należy wykonać w terminie nie późniejszym niż do dnia 30 listopada 2025 r. z zastrzeżeniem, iż zamawiający wymaga, aby wykonawca wykonał naprawę każdego z pojazdów w terminie nie dłuższym niż 120 dni kalendarzowych licząc od dnia przekazania danego pojazdu do naprawy.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności