Tabor Transport miejski Wiadomości
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-pesa

Pesa Bydgoszcz wygrała przetarg na dostawę 16 tramwajów Swing do Rumunii [WIZUALIZACJA]

Pesa Bydgoszcz wygrała przetarg na dostawę 16 tramwajów Swing do Rumunii [WIZUALIZACJA] Mat. Pesa Bydgoszcz

Pesa Bydgoszcz wygrała przetarg na dostawę 16 nowych tramwajów typu Swing do rumuńskiego miasta Jassy.

Pesa sukcesywnie zwiększa portfel zamówień na eksport na rynku tramwajowym. Producent wygrał właśnie przetarg na dostawę 16 tramwajów w rumuńskich Jassach. Pesa zaoferowała temu miastu 5-członowe niskopodłogowe Swingi o długości 30,5 m zabierające na pokład 239 pasażerów, w tym 58 na miejscach siedzących. To drugie już miasto w Rumunii, w którym jeździć będą tramwaje z Bydgoszczy, wcześniej Pesa dostarczyła 4 Swingi dla Cluj.

Sytuacja Pesy się stabilizuje, czego dowodem jest to, że kolejne pojazdy dostarczamy w uzgodnionych z zamawiającymi terminach. Sukcesywnie nadrabiamy też opóźnienia z przeszłości oraz budujemy portfel zamówień na przyszłość wybierając wyłącznie rentowne kontrakty. Czekamy na uprawomocnienie pozytywnej decyzji dla miasta Jassy. 16 nowych tramwajów dołączy do blisko 400 komfortowych pojazdów, które jeżdżą już w 11 krajach – mówi Krzysztof Zdziarski, Prezes Zarządu Pesa.

Zarząd Pesa intensywnie pracuje nad nową strategią spółki, która ma zastać przedstawiona do końca pierwszego kwartału tego roku. Główne cele firmy na ten rok, to sukcesywne nadrabianie opóźnień i terminowe dostawy pojazdów, budowanie portfela zamówień w oparciu o wyłącznie rentowne kontrakty, a na koniec roku  osiągnięcie dodatniego wyniku na działalności operacyjnej.

Zobacz również: Pierwszy z 14 domówionych SZT Pesa Atribo wyrusza do Włoch [ZDJĘCIA]