Tabor Wiadomości
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-pesa

PEKAES transportował zabytkowe pojazdy na obchody 74. rocznicy bitwy o Monte Cassino

PEKAES transportował zabytkowe pojazdy na obchody 74. rocznicy bitwy o Monte Cassino fot. PEKAES

PEKAES włączył się w obchody 74. rocznicy wybuchu bitwy o Monte Cassino. Operator przetransportował do Włoch zabytkowe pojazdy.

Transport zorganizowany przez PEKAES dotyczył trzech pojazdów pancernych z okresu II wojny światowej. Firma przewiozła pojazdy w barwach jednostek 2. Korpusu Polskiego. Zostały one dowiezione z Lublina do Włoch na obchody 74. rocznicy wybuchy bitwy o Monte Cassino, które odbyły się w dniach 16-18 maja br. Przewóz pojazdów w jedną stronę trwał 3 dni.

Uhonorowanie historycznych wydarzeń na Monte Casino zorganizowała w tym roku Fundacja Niepodległości. Impreza współfinansowana była dzięki pomocy Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Zlecenie dotyczyło transportu trzech historycznych samochodów (amerykański transporter opancerzony – Scout Car, jeden z symboli wojsk alianckich – amerykański Jeep Willys oraz brytyjski, zwiadowczy Daimler Dingo). Jak informuje reprezentacja PEKAESu cały transport musiał odbywać się z należytym przygotowaniem. Pojazdy pancerne biorące udział w obchodach to samochody kolekcjonerskie pochodzące z prywatnych zbiorów.