NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Ogromne zniszczenia na kolei po powodziach w Niemczech [ZDJĘCIA]

Ogromne zniszczenia na kolei po powodziach w Niemczech [ZDJĘCIA]

Redakcja

Bilans ofiar po powodziach w Niemczech stale rośnie, setki osób jest zaginionych. Klęska żywiołowa niosła za sobą również straty materialne, które nie ominęły kolei.

W Niemczech doszło do katastrofy żywiołowej, gdzie w wyniku powodzi życie straciło co najmniej 81 osób, trwają poszukiwania setek kolejnych. W dalszym ciągu bez prądu jest ponad 150 tysięcy osób. A bilans ten stale się zmienia.

Starty materialne, jakie wyrządziła powódź będziemy liczyć w dziesiątkach milionów euro. Straty te dotyczą również kolei, gdzie niektóre trasy w zachodnich Niemczech zostały totalnie zalane. W tym momencie nie kursują pociągi na trasie Kolonia – Bruksela. Dodatkowo wiele linii w Nadrenii Północnej-Westfalii jest również zupełnie wyłączonych z ruchu. Co więcej, w Nadrenii Północnej-Westfalii doszło do zalania taboru kolejowego – regionalnych jednostek Coradia.

Deutsche Bahn nie jest w stanie określić ile czasu zajmie wznowienie ruchu na zalanych liniach kolejowych. Na ten moment również nie jest w stanie określić szacunkowych strat, ale DB podzieliło się zdjęciami i rzeczywiście nie wygląda to dobrze.

Odcinek trasy z Kolonii do Wuppertalu i Dortmundu również jest nieczynny, tak samo jak połączenie wzdłuż Renu z Kolonii do Koblencji przez Bonn. Dodatkowo powódź nie ominęła skansenu taboru Bergische Museumsbahnen e.V. – Wuppertal.

Fot. DB

Fot. DB

Fot. DB

Fot. DB

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności