Prawo i przetargi Przewozy pasażerskie Tabor

Odpowiedź KIO na odwołania PESY i NEWAGU

Odpowiedź KIO na odwołania PESY i NEWAGU fot. Pixabay

Krajowa Izba Odwoławcza (KIO) oddaliła odwołania PESY i NEWAGU w sprawie przetargu ogłoszonego przez Koleje Mazowieckie.

Koleje Mazowieckie informują: otrzymano odpowiedź KIO na odwołania PESY i NEWAGU. Krajowa Izba Odwoławcza 4 grudnia podjęła decyzję o oddaleniu obu odwołań Spółek.

Sprawa toczy się wokół przetargu na realizację zamówienia na 71 elektrycznych zespołów trakcyjnych dla Kolei Mazowieckich.

Ogłoszenie przetargu nastąpiło z dniem 1 czerwca br. Wśród oferentów prócz PESY i NEWAGU znalazł się Stadler Polska i ZNTK „Mińsk Mazowiecki”. Najwyżej została oceniona oferta Stadlera. Odwołania PESY i NEWAGU wpłynęły do KIO pod koniec października br.

Odpowiedź KIO na odwołania PESY i NEWAGU – postępowanie przetargowe rusza dalej

Z takiego obrotu spraw rad jest Czesław Sulima, członek zarządu, dyrektor eksploatacyjny Kolei Mazowieckich. A to dlatego, że dzięki szybkim działaniom do Spółki składy będą mogły być dostarczone już w IV kwartale 2018 roku. Jak zaznacza, decyzja KIO potwierdziła rzetelne przeprowadzenie przetargu przez przewoźnika.

Pierwsze pojazdy dotrą do KM w IV kwartale 2018 roku. EZT będą dostarczane w sześciu transzach. Koniec dostaw w ramach przetargu to II kwartał 2022 r. Pojazdy dla KM to 61 ezt pięcioczłonowych oraz 10 ezt dwuczłonowych.