Strona główna » Wiadomości » Miłośników kolei zapraszamy do Sosnowca na festiwal „Kolej w miniaturze”

Miłośników kolei zapraszamy do Sosnowca na festiwal „Kolej w miniaturze”

Redakcja
Fot. festiwal.kmd.pl

W niedzielę, 17 marca, miłośnicy modelarstwa kolejowego mają niepowtarzalną okazję do spotkania w Sosnowcu, podczas drugiego już dnia 8 edycji festiwalu „Kolej w miniaturze”. Wydarzenie jest efektem współpracy między Stowarzyszeniem Miłośników Kolei w Katowicach, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz lokalnymi władzami miasta Sosnowca.

Podróż przez historię i technikę

Festiwal oferuje szeroki wachlarz atrakcji, od wielkich modułowych makiet kolejowych, przez dioramy, po interaktywne symulatory jazdy lokomotywą.

To doskonała okazja, by zobaczyć, jak różnorodne i fascynujące może być kolejnictwo, oraz by docenić umiejętności i pasję modelarzy kolejowych.

Edukacja i zabawa dla każdego

„Kolej w miniaturze” to nie tylko wystawa, to również szansa na naukę poprzez zabawę.

Warsztaty modelarskie, sterowanie pociągami na makiecie czy symulator jazdy lokomotywą to atrakcje, które zarówno edukują, jak i dostarczają rozrywki.

Organizatorzy zapewniają, że każdy uczestnik, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie.

Zaproszenie do Sosnowca

Zachęcamy do odwiedzenia Sosnowca i udziału w festiwalu, który jest wyjątkową okazją do spędzenia czasu w rodzinie, rozwijania zainteresowań oraz spotkania z innymi miłośnikami kolei.

Jeśli są możliwości, to warto skorzystać z okazji do wzięcia udziału w wydarzeniu, które łączy pokolenia i inspiruje do poznawania tajników kolejnictwa.

Termin Festiwalu:
Niedziela, 17 marca 2024, godz. 10:00 – 17:00
Od godz. 13:30 do godz. 14:30 jest przerwa ruchowa. Wystawa jest czynna cały czas. Podczas przerwy ruchowej nie jeżdżą pociągi, symulator jest wyłączony.

Miejsce festiwalu:
Sala sportowa i pomieszczenia Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, przy ul. Jana Kilińskiego 31 (po drugiej stronie torów przy stacji PKP w Sosnowcu, gdzie stoi widoczny z peronów pomnik-parowóz Ty51. Pod torami wiedzie tam przejście podziemne wprost z dworca na drugą stronę miasta.). Festiwal odbywa się w tym samym miejscu, co prowadzone w każdą pierwszą niedzielę miesiąca Giełdy kolejkowe.

 

Atrakcje festiwalu:
Wielkie modułowe makiety linii kolejowych ze stacjami i bocznicami z licznie jeżdżącymi pociągami zgodnie z zasadami ruchu kolejowego i wyglądem odpowiadającymi poszczególnym epokom historycznym dawnej i współczesnej kolei.
Dioramy i makiety kolejowe w różnych skalach z dużym pietyzmem odwzorowujące realną kolej.
Modele legendarnych lokomotyw i składów pociągów z kraju i ze świata.
Makiety ćwiczebne, ruchowe, gdzie samodzielnie można poprowadzić pociąg, sterować ruchem kolejowym, w tym wykonać manewry na stacji.
Symulator jazdy w prawdziwej kabinie lokomotywy elektrycznej.
Zajęcia plastyczne dla dzieci, w tym układanie i zabawy kolejkami, składanie i sklejanie prostych modeli.
Stoiska z pamiątkami, modelami i akcesoriami do budowy makiet i dioram.

Bilety wstępu
Wstęp na salę sportową z makietami modułowymi – 15 zł.

Wstęp na salę z makietami dla młodzieży uczącej się w ulgowej cenie – 10 zł.

Wstęp wolny na wszystkie pozostałe ekspozycje, zajęcia, w tym symulator. Dzieci do lat 12 mają wszędzie wstęp darmowy.

 

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x