Strona główna » Bezpieczeństwo i porządek » Nowy odcinek „Bezpieczeństwo w praktyce”

Nowy odcinek „Bezpieczeństwo w praktyce”

Artykuł sponsorowany

Redakcja
Fot. Szybka Kolej Miejska w Warszawie

Urząd Transportu Kolejowego w kwietniu rozpoczął filmowy cykl ,,Bezpieczeństwo w praktyce”. Teraz ma miejsce premiera drugiego odcinka. Jego bohaterem jest projekt Szybkiej Kolei Miejskiej w Warszawie „Bądź Szybki, odsłoń Klatkę, użyj Mocy”.

 

Na kanale YouTube Urzędu Transportu Kolejowego można już oglądać drugi odcinek cyklu „Bezpieczeństwo w praktyce”. Urząd przybliża w nim kampanię edukacyjną ,,Bądź Szybki, odsłoń Klatkę, użyj Mocy! Warszawska Szybka Kolej Miejska uczy, jak ratować życie z pomocą defibrylatora AED”. To projekt, który w 2022 r. otrzymał nagrodę w Konkursie Kultury Bezpieczeństwa w kategorii „Czynnik ludzki – edukacja”. SKM wyposażyła swoje pociągi w defibrylatory, a załogi przechodzą szkolenia, jak z nich korzystać. Również pasażerowie mogą wziąć udział w darmowych szkoleniach i pokazie ratownictwa. Udzielanie pierwszej pomocy jest ważną umiejętnością, która wpływa na bezpieczeństwo.

Kultura bezpieczeństwa to koszt, który się zwraca, to inwestycja. Bezpieczeństwa nie osiąga się raz na zawsze, trzeba nad nim pracować każdego dnia – mówi dr inż. Ignacy Góra, prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Cykl ,,Bezpieczeństwo w praktyce” prezentuje nowoczesne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa na kolei. Odcinek pierwszy pokazał nowoczesne systemy monitorowania przejazdów kolejowych i rejestrowania wykroczeń ,,ProTV” i „SafeCross”. Dbanie o bezpieczeństwo jest niezbędnym czynnikiem, który zapewnia komfort podróży dla pasażerów i zrównoważony rozwój branży kolejowej. Dlatego w 2016 r. prezes UTK zainicjował projekt Deklaracji w sprawie rozwoju kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym. Co roku Urząd Transportu Kolejowego organizuje konkurs Kultury Bezpieczeństwa, który nagradza rozwiązania wpływające na poprawę bezpieczeństwa na kolei.

 

Podobne artykuły