Kolej jest dla ludzi Wiadomości

Nowość w Muzeum Kolejnictwa! Prezentacje i przejażdżki 60-letnią zabytkową drezyną M20

Nowość w Muzeum Kolejnictwa! Prezentacje i przejażdżki 60-letnią zabytkową drezyną M20 Fot. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku

Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska rozpoczyna nowy sezon turystyczny akcją “Polska zobacz więcej- weekend za pół ceny”. 

To ogólnopolska akcja promocyjna, do której przedsiębiorcy z branży turystycznej zgłaszają swoje oferty, a turyści – korzystają z nich w obniżonych cenach.
Najbliższa edycja akcji planowana jest na 15-17 marca 2019 r. Dzięki akcji skorzystają Państwo z możliwości zwiedzania i przejażdżki w dwóch obiektach Fundacji – Muzeum Kolejnictwa na Śląsku oraz Walcownia Cynku  w wyjątkowych cenach – niższych aż o 50%- czytamy w komunikacie.

W niedzielę 17 marca pojawi się nowość w Rozkładzie Jazdy Muzeum Kolejnictwa, czyli prezentacje i przejażdżki 60-letnią zabytkową drezyną M20.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się niesamowitą historią samochodu osobowego Warszawa, który pełnił służbę również na kolei od 1956 roku, kiedy powstał pierwszy prototyp  drezyny osobowej M20- zachęca placówka.

Kolejną nową atrakcją w Muzeum Kolejnictwa są warsztaty modelarskie, gdzie uczestnicy zajęć mogą nie tylko rozwinąć swoje talenty, ale też nabyć doświadczenie w pracy z narzędziami modelarskimi oraz podstawowymi narzędziami takimi jak nożyczki czy klej- czytamy.

Podobną ofertę edukacyjną posiada Młyn Hilberta w Dzierżoniowie, gdzie po zwiedzaniu zabytku organizowane są  warsztaty piernikowe dla dzieci, szkół i osób dorosłych.

Niezwykle ciekawie zapowiada się też Plan Wydarzeń na 2019 r. w Młynie Hilberta w Dzierżoniowie, wypełniony po brzegi atrakcjami dla turystów oraz ciekawymi projektami. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą wynajmu obiektów Fundacji. Autentyczny wystrój i wyposażenie. Unikatowe poprzemysłowe powierzchnie, w których wciąż mimo upływu lat czuć klimat dawnej pracy. Oprócz normalnej działalności muzealnej w naszych obiektach możliwa jest organizacja spotkań firmowych, konferencji, wydarzeń promocyjnych czy koncertów- informuje Muzeum.