NaKolei.pl WiadomościInfrastruktura Nowoczesna zgrzewarka szyn dla spółki z grupy PKP PLK

Nowoczesna zgrzewarka szyn dla spółki z grupy PKP PLK

Redakcja

Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe, spółka zależna PKP PLK – wzbogaciło się o nowoczesną zgrzewarkę szyn kolejowych, dzięki której będzie można szybciej dokonywać prac torowych.

 

Zgrzewarka odznacza się wysoką mobilnością: może poruszać się zarówno po torach jak i drogach, a więc szybciej dojedzie na miejsce prac. Maszyna umożliwia efektywniejsze prowadzenie robót związanych ze zgrzewaniem szyn w torze oraz pozwala na szybszy dojazd maszyny na miejsce robót. Wpłynie to na krótszy czas realizacji robót i zapewni sprawną organizację prac.

– Nowoczesny sprzęt to lepsze możliwości sprawnej realizacji inwestycji kolejowych i prowadzenia prac utrzymaniowych, które zwiększają możliwości kolei. Dzięki zwiększonej mobilności zakupionej maszyny skróci się czas robót. Dla pasażerów oznacza to krótsze i bezpieczniejsze podróże. Dla przewoźników towarowych sprawny przewóz ładunków – argumentuje Antoni Jasiński, członek zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. ds. utrzymania infrastruktury.

 

Nowoczesny sprzęt na tory

Zgrzewarka torów to kolejny zakupiony w tym roku sprzęt przez PPM-T. Spółka w tym roku wzbogaciła się też o nową podbijarkę torową i rozjazdową. – Spółka inwestuje w nowoczesny sprzęt, który zapewnia sprawne wykonywanie prac utrzymaniowo – inwestycyjnych dla PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Zyskujemy lepszą jakość infrastruktury kolejowej w Polsce oraz większy poziom bezpieczeństwa. Nowoczesna maszyna zwiększa potencjał i możliwości naszej spółki oraz jej konkurencyjność w zakresie świadczonych usług – mówi Leszek Linkner, prezes Pomorskiego Przedsiębiorstwa Mechaniczno – Torowego.

Skomentuj ten artykuł

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności