NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Niemcy: Wskoczył na pociąg towarowy. W kieszeni miał bilet za 9 euro

Niemcy: Wskoczył na pociąg towarowy. W kieszeni miał bilet za 9 euro

Redakcja
Fot. Paul Smith

W Saksonii-Anhalt w Magdeburgu mężczyzna wskoczył do wolno jadącego pociągu towarowego i pojechał razem z nim. Funkcjonariuszom policji federalnej udało się zatrzymać pasażera na gapę. Nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzny spowodowało duże opóźnienia w ruchu pociągów.

Mężczyznę wskakującego do pociągu towarowego zauważył pracownik ochrony Deutsche Bahn, który poinformował o tym zdarzeniu policję federalną. Dyżurni zatrzymali pociąg towarowy w magdeburskiej dzielnicy Sudenburg. Gdy funkcjonariusze przyjechali radiowozem patrolowym, mężczyzna wyskoczył z wagonu i lekko zranił się w nogę. Mężczyzna tym samym miał utrudnioną ucieczkę, chwilę później był w rękach policji. Jak informuje policja, mężczyzna miał przy sobie substancję przypominającą marihuanę. W kieszeni miał także ważny bilet miesięczny za 9 euro.

W trakcie rozmowy z policją mężczyzna powiedział, że myślał, że można używać tego biletu we wszystkich pociągach. Funkcjonariusze wyjaśnili młodemu człowiekowi, jak prawidłowo korzystać z niego w pociągach – poinformował rzecznik policji.

W związku z brawurową akcją i zatrzymaniem pociągu towarowego, 12 pociągów było opóźnionych łącznie o 360 minut. Pasażerowi na gapę grożą teraz zarzuty za naruszenie przepisów o prowadzeniu ruchu kolejowego oraz ustawy o środkach odurzających.

W tym kontekście Policja Federalna chciałaby jeszcze raz zwrócić uwagę na to, że osoby znajdujące się w rejonie torów, a nawet na pociągach, swoim brawurowym zachowaniem narażają życie – ostrzegła policja federalna.

Bilet za 9 euro w Niemczech, uprawniający do nielimitowanej liczby podróży transportem publicznym na terenie kraju cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród pasażerów. Świadczy o tym fakt, że kolej w tym czasie odnotowała rekordowe wyniki przewozowe. Jednocześnie większe zainteresowanie przełożyło się na przepełnienie pociągów.  Promocyjna sprzedaż biletów zakończy się 31 sierpnia, jednak obecnie rozważa się wprowadzenie nowego rozwiązania jakim jest bilet za 69 euro – czytaj więcej.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności