Kolej na świecie Przewozy towarowe Wiadomości

Niemcy: Strajk prywatnych przewoźników przeciw centralizacji finansowania DB [WIDEO]

Niemcy: Strajk prywatnych przewoźników przeciw centralizacji finansowania DB [WIDEO] Mat. Youtube

W Berlinie odbył się niekonwencjonalny protest. 20 lokomotyw prywatnych przewoźników przejechało przez stolicę Niemiec robiąc głośny hałas.

W niedziele, w Berlinie odbył się nietypowy strajk prywatnych przewoźników. Niepaństwowi przewoźnicy zwrócili uwagę na plany niemieckiego rządu dotyczącego – z uwagi na straty spowodowane koronawirusem – wsparcia finansowego wyłącznie państwowego Deutsche Bahn.

Strajk został zorganizowany przez Netzwerk Europäischer Eisenbahne. Dwadzieścia lokomotyw prywatnych przewoźników wyruszyło w trasie po Berlinie, wszystkie pojazdy cały czas nadawały sygnały dźwiękowe Rp. Całe wydarzenie odbyło się pod hasłem przewodnim “Berlin, usłyszysz sygnał”.

Przewoźnicy również zwrócili uwagę na niedawne obietnice rządu w sprawie przenoszenia towarów z transportu drogowego na kolejowy. Dodatkowo, według nich zła sytuacja finansowa DB nie jest spowodowana wyłącznie pandemicznym kryzysem – tutaj bowiem od dłuższego czasu Spółka borykała się z dużymi problemami ekonomicznymi.