NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Na litewskie tory wracają świąteczne pociągi! Wyjątkowa atrakcja u naszych sąsiadów

Na litewskie tory wracają świąteczne pociągi! Wyjątkowa atrakcja u naszych sąsiadów

Redakcja
Fot. Makaliauslietuva.lt

Litewski przewoźnik kolejowy LTG Link poinformował, że od dzisiaj na tory wracają świąteczne pociągi.

Od dzisiaj na tory wyjeżdżają świąteczne pociągi obsługiwane są przez standardowo zespoły trakcyjne, które z zewnątrz nie wyróżniają się niczym specjalnym. Wszystko się wyjaśnia, gdy pasażer wsiada do swojego pociągu. Pociągi wyróżnia wyjątkowy wystrój wnętrza, przestrzeń pasażerska jest wyposażona w klimatyczne dekoracje świąteczne, wymieniono m.in. wszystkie zasłony, zamontowano specjalne klosze do lamp, niektóre dodatki mają charakteryzować pojazd w stylu retro.

Dla spragnionych świąteczną atmosfera, pociągi od dzisiaj będą obsługiwać dwa połączenia Wilno – Kłajpeda – Wilno oraz Wilno – Kowno – Wilno. Będą jeździć na tych trasach do 8 stycznia.

W zeszłym roku pociągi cieszyły się wyjątkowym zainteresowaniem, dlatego też w tym roku kontynuujemy tę inicjatywę. Takie projekty nie tylko sprawiają radość osobom regularnie podróżującym pociągami, ale także zachęcają do pociągów osoby, które na co dzień korzystają z własnego transportu. Chcemy, aby świąteczny nastrój towarzyszył podróżującym między głównymi miastami kraju przez całą podróż od momentu wejścia do pociągu – mówi Dovilė Aleksandravičienė, szefowa biura rozwoju i marketingu w LTG Link.

W ubiegłym roku w świątecznych pociągach podróżowało około 32 tys. osób.

Tworząc tegoroczne dekoracje pociągów, chcieliśmy zachować i wzmocnić ducha świątecznych pociągów, które w zeszłym roku przykuły uwagę pasażerów. Wzory i oświetlenie inspirowane zabytkowymi pociągami, przedmiotami znalezionymi w antykwariatach czy studiach filmowych – mam nadzieję, że to wszystko pozwoli pasażerom zanurzyć się w przyjemnych wspomnieniach – mówi Petruškevičius, twórca tegorocznej dekoracji.

Pociąg w relacji Wilno – Kłajpeda będzie podobny do tego kursującego w zeszłym roku. Natomiast ten obsługujący połączenie do i z Kowna będzie ukłonem w stronę najmłodszych pasażerów. Kupując bilety na pociąg przez stronę LTG, pasażerowie zostają poinformowani, które połączenie jest obsługiwane przez świąteczny pociąg.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności