Przewozy pasażerskie
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-pkpintercity

Można sprawdzić zajętość miejsc w wybranym pociągu. Kolejne udogodnienie PKP Intercity

Można sprawdzić zajętość miejsc w wybranym pociągu. Kolejne udogodnienie PKP Intercity fot. PKP Intercity

PKP Intercity chce jak najbardziej ułatwić podróżowanie swoimi pociągami. Od teraz kupując bilet przez internet można sprawdzić zajętość miejsc w danym składzie.

To po możliwości kupna biletu z przesiadką kolejne udogodnienie w internetowym systemie sprzedaży biletów PKP Intercity. Od teraz pasażerowie kupując bilet przez system e-IC mogą sprawdzić frekwencję w pociągach przewoźnika.

Zajętość miejsc w pociągach czynnikiem warunkującym sprzedaż biletu

PKP Intercity podaje, że 75% badanych podróżnych zwraca uwagę na zajętość miejsc w składach podczas kupna biletu na podróż. Badanych było 830 osób. Teraz wyszukując połączenie kolejowe przez system e-IC od razu dostajemy informację o zajętości miejsc. W lewym dolnym rogu witryny została umieszczona legenda z wyjaśnieniem każdego oznaczenia. Informacja o zajętości miejsc jest aktualizowana na bieżąco w systemie.

Co warto zaznaczyć zakup biletu z przesiadką również pozwala na sprawdzenie frekwencji. Wszystkie te działania mają usprawnić i ułatwić proces kupna biletów oraz poprawić jakość podróżowania skłądami PKP Intercity.