Strona główna » Wiadomości » Przewozy pasażerskie » Morawiecki: Ceny biletów kolejowych nie pozostaną na tym poziomie, na jakim dziś są

Morawiecki: Ceny biletów kolejowych nie pozostaną na tym poziomie, na jakim dziś są

Adrian Izydorek
Fot. Ryszard Rusak

Ceny biletów kolejowych nie pozostaną na tym poziomie, na jakim dziś są – powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że będzie domagał się zdecydowanych działań od Ministerstwa Infrastruktury, aby doprowadzić do jak najniższych cen biletów.

Premier pytany o to, czy będzie interweniował ws. obniżenia cen biletów kolejowych po styczniowej podwyżce, odpowiedział, że ceny biletów kolejowych nie pozostaną na tym poziomie, na jakim dziś są.

Jesteśmy w okresie wysokiej inflacji i nie chcę, żeby różne części gospodarki narodowej, w tym przypadku bardzo ważna część, jaka wiąże się z komunikacją kolejową, dokładały cegiełkę do tej inflacji – powiedział.

Premier pytany o to, czy będzie interweniował ws. obniżenia cen biletów kolejowych po styczniowej podwyżce, odpowiedział, że ceny biletów kolejowych nie pozostaną na tym poziomie, na jakim dziś są.

Jesteśmy w okresie wysokiej inflacji i nie chcę, żeby różne części gospodarki narodowej, w tym przypadku bardzo ważna część, jaka wiąże się z komunikacją kolejową, dokładały cegiełkę do tej inflacji – powiedział Premier.

Premier dodał, że rząd robi wszystko, by inflację zdusić. Wymienił zamrożenie cen energii elektrycznej na poziomie z zeszłego roku, zamrożenie cen gazu i ciepła na pewnym poziomie oraz zamrożenie cen paliw.

5 stycznia PKP Intercity poinformowało, że od 11 stycznia zacznie obowiązywać nowy cennik biletów. Ceny bazowe biletów jednorazowych w pociągach Pendolino wzrosną średnio o 17,8 proc., w pociągach EIC o 17,4 proc., a w pociągach TLK/IC średnio o 11,8 proc. Zapowiedzianą podwyżkę cen biletów uzasadniono wzrostem cen prądu.

Źródło: PAP

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności