NaKolei.pl WiadomościKadry i ludzie Maszyniści w KD dostaną dodatek do płacy. Za każdą godzinę prowadzenia pociągu

Maszyniści w KD dostaną dodatek do płacy. Za każdą godzinę prowadzenia pociągu

Redakcja
Fot. Adrian Izydorek

Maszyniści Kolei Dolnośląskich otrzymają dodatek do płacy. Prezes przewoźnika przedstawił, że podwyżki będą zależne od czasu prowadzenia pociągów i w zależności czy jest on handlowy, czy służbowy.

Koleje Dolnośląskie dwa dni temu poinformowały, że od 1 sierpnia zostanie wprowadzona podwyżka cen biletów. Zdrożeje cennik taryfy przewozowej o 15 procent. Podwyżka obejmuje również opłaty za jazdę bez ważnego biletu – z 60 zł do 100 zł. Decyzję tę przewoźnik argumentuje tym, że jest ona konieczna do zachowania jednolitej taryfy dla przewozów kolejowych.

Teraz Prezes Kolei Dolnośląskich Damian Stawikowki poinformował, że maszyniści otrzymają podwyżkę, a w zasadzie dodatek za każdą godzinę prowadzenia.

Doceniamy Maszynistów prowadzących żółto-białe pociągi Kolei Dolnośląskich! Niniejszym wprowadzamy dla nich dodatek za każdą godzinę prowadzenia – poinformował Damian Stawikowski, Prezes Zarządu Kolei Dolnośląskich.
Ten dodatek będzie wyglądał w następujący sposób:
  • za każdą godzinę prowadzenia pociągu handlowego – 5 zł
  • za każdą godzinę pociągu służbowego – 2,5 zł
  • za prowadzenie pociągu pod nadzorem (w przypadku maszynistów-uczniów) – 2,5 zł
Porozumienie w sprawie podwyżek maszynistów zostało uzgodnione ze stroną związkową, która uznała je za satysfakcjonujące – poinformował Stawikowski.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności