Przewozy pasażerskie Wywiady
Partnerzy działu

Martyniuk: Namawiam marszałka Całbeckiego i mam nadzieję, że dojdziemy do porozumienia [WYWIAD]

Martyniuk: Namawiam marszałka Całbeckiego i mam nadzieję, że dojdziemy do porozumienia [WYWIAD]

Prezes POLREGIO był gościem studia NaKolei.TV. Z Prezesem Martyniukiem rozmawialiśmy m.in. o obecnej sytuacji w woj. kujawsko-pomorskim, o zwiększeniu par pociągów oraz o Programie Kolej Plus.

Namawiam Marszałka, mam nadzieję, że uda nam się wypracować wspólne stanowisko dla dobra mieszkańców. Ja patrzę z dużą dozą optymizmu w przyszłość i mam nadzieję, że wspólnie z panem Marszałkiem wypracujemy takie rozwiązanie, które pozwoli spółce POLREGIO funkcjonować w województwie z taką pracą przewozową, jak w innych województwach – powiedział Prezes POLREGIO, Artur Martyniuk.

Przypomnijmy, że Marszałek woj. kujawsko-pomorskiego podpisał niekorzystną umowę na realizację przewozów kolejowych w województwie, co spowodowało, że ogromna liczba jeszcze do niedawna pasażerów została odcięta od kolei – więcej informacji.

Mimo niekorzystnej sytuacji Prezes POLREGIO wierzy, że dojdzie do porozumienia z Marszałkiem Całbeckim.

Mam nadzieję, że porozumiemy się z panem Marszałkiem, doprowadzimy do tego, że wszystkie strony zaangażowane w proces udostępnienia mieszkańcom przewozów pasażerskich i możliwości poruszania się koleją po tym województwie zostaną niedługo rozwiązane – mówi Prezes Martyniuk.

Prezes Polregio jak mówi, jest pełny nadziei, że Urząd Marszałkowski już wkrótce ogłosi przetarg na realizację przewozów w województwie. Przypomnijmy, że przetarg będzie wymagany z uwagi na wejście w życie IV Pakietu Kolejowego.

Wszystkie strony zaangażowane w ten proces, czyli zarówno Spółka POLREGIO, jak i społeczeństwo będzie się dosyć blisko przyglądało temu całemu procesowi – twierdzi Prezes Martyniuk.

Z Prezesem POLREGIO rozmawialiśmy również o rozszerzeniu siatki połączeń w ramach realizacji Programu Kolej Plus, a nawet i o technologii przyszłości, jaką są pociągi wodorowe. Całość wywiadu dostępna poniżej: