Działania Przewozy pasażerskie Tabor

Lubuskie: Inauguracyjny przejazd zmodernizowanego EN57ALd

Lubuskie: Inauguracyjny przejazd zmodernizowanego EN57ALd fot. UM Województwa Lubuskiego

Lubuskie zaprezentowało wczoraj swój nowy nabytek. Pociąg ezt EN57ALd przejechał wczoraj na trasie Zielona Góra – Nowa Sól – Zielona Góra.

Lubuskie z nowym taborem: Wczoraj, 17 stycznia, odbył się inauguracyjny przejazd elektrycznego zespołu trakcyjnego EN57ALd na trasie Zielona Góra – Nowa Sól – Zielona Góra. Obecnie po województwie kursują już dwa pojazdy w ramach umowy Zarządu Województwa Lubuskiego i Zarządu Przewozów Regionalnych w Warszawie. Są to wspomniany wyżej ezt EN57ALd oraz spalinowy Link serii SA139. Pociągi jeżdżą po regionie w barwach POLREGIO.

Zarządy w sierpniu ubiegłego roku zawarły ze sobą umowę/złożyły deklarację, w której Zarząd Województwa zgodził się na zabezpieczenie umów kredytowych PR w ramach inwestycji taborowych w formie środków finansowych na realizację części przewozów przez Spółkę.

Za modernizację ezt EN57ALd odpowiada konsorcjum ZNTK Mińsk Mazowiecki S.A. i PESA Bydgoszcz S.A. w ramach projektu modernizacji 36 elektrycznych zespołów trakcyjnych dla Przewozów Regionalnych. Pojazdy są przestronne, wygodne, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Więcej szczegółów o pojazdach na stronie UM Województwa Lubuskiego: http://lubuskie.pl/news/22656/806/Nowe-pociagi-w-lubuskim-taborze/d,news-bootstrap/