Przewozy towarowe Tabor
Partnerzy działu

Przewozy towarowe

Przewozy towarowe · aktualności · statystyki · PKP Cargo· przewoźnicy. Na portalu NaKolei.pl publikujemy najnowsze informacje związane z: Przewozy towarowe.

Lokomotywa SM48-043 po naprawie P4 i w historycznych barwach. Zasili flotę PKP CARGO

Lokomotywa SM48-043 po naprawie P4 i w historycznych barwach. Zasili flotę PKP CARGO fot. Artur Chmielewski PKP CARGO

Do taboru PKP CARGO dołączy lokomotywa SM48-043. Została odnowiona, a także przywrócono jej historyczne barwy. Jej prezentacja będzie miała miejsce w ZNT PKP CARGOTABOR w Czerwińsku.

Lokomotywa SM48-043 przeszła w Czerwieńsku naprawę na poziomie P4. Przywrócono jej historyczne barwy (zielono-pomarańczowa malatura była wykorzystywana jeszcze w latach 90.).Prezentacja lokomotywy odbędzie się jutro (29 września), w godz. 11.00-14.00 na terenie zakładu w Czerwieńsku.

Lokomotywa trafi do obsługi Centrum Logistycznego w Małaszewiczach, będąc we flocie PKP CARGO. SM48-043 to pojazd spalinowy, który jest przeznaczony do prac manewrowych.

Dbając o przeszłość, patrzymy w przyszłość.– podkreśla Czesław Warsewicz, prezes PKP CARGO S.A. – Modernizacja taboru ma przede wszystkim służyć podnoszeniu naszych zdolności przewozowych, ale jeśli tylko jest taka możliwość, to decydujemy się na przywracanie lokomotywom historycznych barw. W ten sposób dbamy o polskie dziedzictwo kolejowe. – wyjaśnia prezes Warsewicz.

Lokomotywa pochodzi z 1977 roku. Została wyprodukowana w ZSRR, w Briańsku, przez Briański Zakład Maszynowy. Do pracy na PKP lokomotywa trafiła 16 września 1977 r. do byłej lokomotywowni  w Małaszewiczach z przeznaczeniem do obsługi rejonów przeładunkowych na granicy ze Związkiem Sowieckim. Posiada moc 1200 KM i układ osi CoCo. W okresie dotychczasowej eksploatacji lokomotywa przeszła cztery naprawy rewizyjne i dwie główne oraz ostatnią naprawę na poziomie P4 w Zakładzie w Czerwieńsku.